МОН ініціює відстрочку від мобілізації для педагогів позашкільної освіти

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

Автор
редактор стрічки новин порталу «Педрада»
МОН пропонує надання відстрочки від призову під час мобілізації для педагогів позашкілля за пріоритетними для країни напрямами

Відстрочка від мобілізації для педагогів

report_11614439.gif   Зміни в освітньому законодавстві: квітень 2025
   Скачати  

             

Міністерство освіти і науки України виступило з ініціативою надати право на відстрочку від призову під час мобілізації педагогічним працівникам закладів позашкільної освіти державної та комунальної форми власності. 

📲 Педрада. Новини. Телеграм

Ідеться про викладачів гуртків, які працюють за ключовими для країни напрямами: науково-технічним, дослідницько-експериментальним, військово-патріотичним та еколого-натуралістичним.

Відповідну пропозицію внесено до проєкту Закону України «Про внесення змін до статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” щодо прав педагогічних працівників та здобувачів освіти». Документ уже схвалено на засіданні уряду і буде подано на розгляд Верховної Ради.

Міністр освіти і науки України Оксен Лісовий наголосив, що позашкільна освіта відіграє стратегічну роль у розвитку технологічного, наукового та економічного потенціалу України. Вона формує у дітей інтерес до природничих дисциплін, готує до вибору технічних професій і сприяє вихованню активної громадянської позиції.

«Залучення молоді до STEM-освіти, наукової та інженерної діяльності — це завдання державної ваги, яке потребує збереження якісного і професійного кадрового складу у сфері позашкільної освіти», — зазначив Лісовий.

Задля запобігання зловживанням, відстрочка поширюватиметься лише на тих педагогів, які працюють у державних і комунальних закладах за основним місцем роботи станом на 1 січня 2025 року і продовжують виконувати свої обов’язки.

Ініціатива має на меті підтримати стабільність у сфері позашкільної освіти та забезпечити безперервність освітнього процесу в умовах воєнного стану.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Діагностика психологічної готовності дитини до навчання у школі

Початок навчання — важливий етап у житті кожної дитини. Та щоб цей перехід був м’яким і без стресу, варто звернути увагу не лише на знання, а й на психологічну готовність дитини до школи. Звертаємо на це увагу в статті: компоненти психологічної готовності та методи їх діагностики
60906

День цивільного захисту в школі: які заходи підготувати та провести

Зазвичай День цивільного захисту планують на квітень-травень. Заняття цього дня мають мотивувати учнів набути практичних навичок захисту за надзвичайних ситуацій. Які виховні заходи провести цього дня — у статті.
40573

Тиждень безпеки в ЗДО: як спланувати та провести

Тиждень безпеки дитини є важливим для систематизації знань дітей про безпечну поведінку й довкілля. Діти мають дізнаватися про правила безпечної поведінки і від педагогів, і від батьків. Як організувати комплексну роботу із взаємодією всіх учасників освітнього процесу — дізнаємося із статті
116519

Що організувати на День матері у дитсадку

Ідеї для художньої діяльності та тематичних заходів до Дня матері в закладі дошкільної освіти. Виберіть, чим зацікавити ваших вихованців і порадувати матусь. Збережіть та використайте ідеї
15408

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді