Долучайтеся до заходу МОН щодо реформи старшої школи

У МОН проведуть захід «Профільна: якою буде реформа старшої школи»

Реформа старшої школи в Україні

Тиждень фокусованого навчання

Як батьки, учні, освітяни та представники місцевої влади ставляться до реформи старшої школи? Детальніше про результати всеукраїнського соціологічного дослідження і зміни, які передбачає реформа, учасники заходу обговорюватимуть 23 вересня 2024 року.

Серед основних тем для обговорення під час заходу:

  • мета впровадження реформи старшої профільної школи;
  • результати всеукраїнського соціологічного дослідження «Реформа профільної середньої освіти»;
  • дії щодо впровадження реформи старшої профільної школи.

Долучитися до онлайн-події можна у Фейсбук і на Ютуб. Ознайомитися з програмою заходу можна за посиланням

Учасниками дискусій та обговорень стануть:

  • Оксен Лісовий, міністр освіти і науки України;
  • Ігор Хворостяний, генеральний директор Директорату шкільної освіти МОН;
  • Сергій Колебошин, народний депутат України;
  • Валентина Полторак, менеджерка Швейцарсько-українського проєкту DECIDE;
  • Антон Грушецький, виконавчий директор КМІС;
  • Андрій Залівський, міський голова Червонограда;
  • Ігор Сташкевич, секретарь Краматорської міської ради;
  • Василь Білогур, начальник управління освіти Чернігівської міської ради;
  • Роман Бондаренко, співзасновник ГО «Батьки SOS»
  • учні старших класів.

Нагадаємо, що реформа передбачає, що з 2027 року повна середня освіта триватиме 12 років. Учні 10–12 класів вчитимуться в ліцеях, переважно відокремлених від 1–9 класів, та зможуть обирати профіль освіти навчання, навчальні предмети, а також і курси для поглибленого вивчення.

Під час впровадження реформи відбудуться ґрунтовні зміни у змісті освіти, підходах до організації освітнього процесу. На зміни чекає також і мережа закладів освіти. Для МОН важливо почути думку громадськості щодо викликів та можливостей впровадження реформи.

Для того, щоб дослідити виклики на шляху до трансформації освіти, було проведено соціологічне дослідження «Реформа профільної середньої освіти». Його провів Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) у квітні–травні цього року на замовлення Швейцарсько-українського проєкту DECIDE — «Децентралізація для розвитку демократичної освіти» на запит МОН.

У дослідженні взяли участь понад 80 тисяч респондентів. Серед них — учні, батьки, освітяни та представники місцевої влади з усіх регіонів України.

Важливим є опитування учнів старших класів, оскільки насамперед ця реформа для підлітків. Їхні відповіді дають змогу глибше зрозуміти, як реформа вплине на якість освіти, а також допоможуть вчасно виявити та подолати потенційні ризики.

Джерело: МОН

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Профільна середня освіта: державний стандарт

КМУ затвердив Державний стандарт профільної середньої освіти 25 липня 2024 року. Що закладено в документі, як реалізовуватимуть концепцію профільної середньої освіти — у статті.
71

Реформа профільної середньої освіти: чого слід очікувати

Нові умови і обставини диктують новий підхід до розвитку економіки, яка, у свою чергу, мотивує до пошуку інших форм і методів управління у галузях, на яких вона базується. Зокрема, це стосується і освіти. З цією метою в Україні розпочинається реформа профільної освіти, яка відбудеться у кілька етапів. Що вона передбачає і до яких змін ми маємо бути готові – далі у статті.
306

Атестація педагогів школи: Що? Де? Коли?

Процедура атестації педагогічних працівників триває ледь не увесь навчальний рік. Нелегко всі процеси тримати в голові — що й коли підготувати, виконати… Тож зібрали тут основне
91657

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді