Долучайтеся до заходу МОН щодо реформи старшої школи

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

У МОН проведуть захід «Профільна: якою буде реформа старшої школи»

Реформа старшої школи в Україні

Тиждень фокусованого навчання

Як батьки, учні, освітяни та представники місцевої влади ставляться до реформи старшої школи? Детальніше про результати всеукраїнського соціологічного дослідження і зміни, які передбачає реформа, учасники заходу обговорюватимуть 23 вересня 2024 року.

Серед основних тем для обговорення під час заходу:

  • мета впровадження реформи старшої профільної школи;
  • результати всеукраїнського соціологічного дослідження «Реформа профільної середньої освіти»;
  • дії щодо впровадження реформи старшої профільної школи.

Долучитися до онлайн-події можна у Фейсбук і на Ютуб. Ознайомитися з програмою заходу можна за посиланням

Учасниками дискусій та обговорень стануть:

  • Оксен Лісовий, міністр освіти і науки України;
  • Ігор Хворостяний, генеральний директор Директорату шкільної освіти МОН;
  • Сергій Колебошин, народний депутат України;
  • Валентина Полторак, менеджерка Швейцарсько-українського проєкту DECIDE;
  • Антон Грушецький, виконавчий директор КМІС;
  • Андрій Залівський, міський голова Червонограда;
  • Ігор Сташкевич, секретарь Краматорської міської ради;
  • Василь Білогур, начальник управління освіти Чернігівської міської ради;
  • Роман Бондаренко, співзасновник ГО «Батьки SOS»
  • учні старших класів.

Нагадаємо, що реформа передбачає, що з 2027 року повна середня освіта триватиме 12 років. Учні 10–12 класів вчитимуться в ліцеях, переважно відокремлених від 1–9 класів, та зможуть обирати профіль освіти навчання, навчальні предмети, а також і курси для поглибленого вивчення.

Під час впровадження реформи відбудуться ґрунтовні зміни у змісті освіти, підходах до організації освітнього процесу. На зміни чекає також і мережа закладів освіти. Для МОН важливо почути думку громадськості щодо викликів та можливостей впровадження реформи.

Для того, щоб дослідити виклики на шляху до трансформації освіти, було проведено соціологічне дослідження «Реформа профільної середньої освіти». Його провів Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) у квітні–травні цього року на замовлення Швейцарсько-українського проєкту DECIDE — «Децентралізація для розвитку демократичної освіти» на запит МОН.

У дослідженні взяли участь понад 80 тисяч респондентів. Серед них — учні, батьки, освітяни та представники місцевої влади з усіх регіонів України.

Важливим є опитування учнів старших класів, оскільки насамперед ця реформа для підлітків. Їхні відповіді дають змогу глибше зрозуміти, як реформа вплине на якість освіти, а також допоможуть вчасно виявити та подолати потенційні ризики.

Джерело: МОН

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Завершення 2024/2025 навчального року в закладах загальної середньої освіти

Усе про завершення 2024/2025 навчального року: дати, оцінювання, документи та особливі випадки. МОН роз'яснює ключові питання для шкіл: визначення термінів, подолання освітніх втрат, переведення учнів, видача документів - зокрема за кордоном та з відзнакою, заохочення та оцінювання досягнень.
47905

Як оплачувати вчителям заміну уроків

У школах часто виникають ситуації, коли складно знайти вчителя, який може провести уроки замість колеги. Наприклад ситуація, коли вчитель фізики відмовляється заміняти уроки математики, чи вчитель літератури — уроки історії, і їм заміну оплачують не за 14 тарифним розрядом, а за 11-м, без надбавок за категорію, яку вони мають за своїм предметом. Як організувати та правильно оплатити заміну уроків — читайте у статті
120

Відпустки вчителів – 2025: тривалість, порядок надання та оплати

З’ясуємо норми щодо надання відпусток в умовах воєнного стану. Розглянемо види відпусток вчителів та інших працівників закладів загальної середньої освіти, а також питання поділу та перенесення відпустки, оплати відпускних. Надаємо зразок наказу про відпустку
159909

Обриси сучасного внутрішньошкільного контролю

Внутрішньошкільний контроль, моніторинг педагогічних процесів і явищ — ціла наука, а вміння успішно його здійснити — мистецтво. Не вдаючись у деталі, окреслимо основні моменти внутрішньошкільного контролю.
31570

Графік відпусток у закладі освіти

Графік відпусток — обов’язковий документ. За відсутність графіка чи не ознайомлення з ним працівників Держпраці притягує керівників до адміністративної відповідальності. Перевірте, чи правильно склали, затвердили й погодили документ
59610

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді