У мережі з’явився навчальний серіал про цифрові права та безпеку в інтернеті

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

Чому цифрові права важливі та як онлайн-платформи використовують персональні дані

Серіал про цифрові права

Як впоратися з емоційними складнощами: поради

Українцям пропонують переглянути навчальний серіал про цифрові права, які гарантують безпеку в мережі.

У серіалі розповідають чому цифрові права важливі, що таке право «бути забутим» та як онлайн-платформи використовують наші персональні дані.

Після перегляду усіх серій глядачам стане відомо, чому свобода в інтернеті не є абсолютною та яку відповідальність несе особа за поширення коментарів.

Зокрема, у відео серіалу міститься інформація про штучний інтелект та поради, як захистити персональні дані.

До участі в серіалу залучено наступних спікерів: голова громадського об’єднання «Лабораторія цифрової безпеки» Віта Володовська, керівник напряму «Цифрові права» Лабораторії цифрової безпеки Максим Дворовий, юристка громадського об’єднання «Лабораторія цифрової безпеки» Тетяна Авдєєва.

Також до команди спікерів серіалу долучилися медіаюристка, адвокатеса, членкиня комітету з медіа та рекламного права Національної асоціації адвокатів України Аліна Правдиченко та адвокатеса, юристка Центру стратегічних справ «Українська Гельсінська спілка з прав людини» Анастасія Некрасова. 

Серіал містить три модулі, і після його перегляду глядачі зможуть пройти фінальний тест та перевірити свої знання.

Варто зауважити, що навчальний серіал створено з ініціативи Мінцифри для платформи Дія.Освіта за підтримки Американської асоціації юристів Ініціативи з верховенства права (ABA ROLI в Україні) в межах програми «Сприяння Інтернет свободі в Україні» та в співпраці з громадською організацією «Лабораторія цифрової безпеки».

Джерело: Дія.Освіта

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Завершення 2024/2025 навчального року в закладах загальної середньої освіти

Усе про завершення 2024/2025 навчального року: дати, оцінювання, документи та особливі випадки. МОН роз'яснює ключові питання для шкіл: визначення термінів, подолання освітніх втрат, переведення учнів, видача документів - зокрема за кордоном та з відзнакою, заохочення та оцінювання досягнень.
47922

Як оплачувати вчителям заміну уроків

У школах часто виникають ситуації, коли складно знайти вчителя, який може провести уроки замість колеги. Наприклад ситуація, коли вчитель фізики відмовляється заміняти уроки математики, чи вчитель літератури — уроки історії, і їм заміну оплачують не за 14 тарифним розрядом, а за 11-м, без надбавок за категорію, яку вони мають за своїм предметом. Як організувати та правильно оплатити заміну уроків — читайте у статті
120

Відпустки вчителів – 2025: тривалість, порядок надання та оплати

З’ясуємо норми щодо надання відпусток в умовах воєнного стану. Розглянемо види відпусток вчителів та інших працівників закладів загальної середньої освіти, а також питання поділу та перенесення відпустки, оплати відпускних. Надаємо зразок наказу про відпустку
159920

Обриси сучасного внутрішньошкільного контролю

Внутрішньошкільний контроль, моніторинг педагогічних процесів і явищ — ціла наука, а вміння успішно його здійснити — мистецтво. Не вдаючись у деталі, окреслимо основні моменти внутрішньошкільного контролю.
31572

Графік відпусток у закладі освіти

Графік відпусток — обов’язковий документ. За відсутність графіка чи не ознайомлення з ним працівників Держпраці притягує керівників до адміністративної відповідальності. Перевірте, чи правильно склали, затвердили й погодили документ
59612

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді