Які державні гарантії в умовах воєнного стану мають працівники зак­ладів освіти

Державні гарантії працівникам зак­ладів освіти визначає нова стаття 57-1 Закону про освіту

Набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо державних гарантій в умовах воєнного стану, надзвичайної ситуації або надзвичайного стану» від 15.03.2022 № 2126-ІX. Він створює умови для відновлення якісного та безпечного освітнього процесу в умовах воєнного стану. Державні гарантії працівникам зак­ладів освіти визначає нова стаття 57-1 Закону про освіту.

Які гарантії

1. Організація освітнього процесу в дистанційній формі або в будь-якій іншій формі, що є найбільш безпечною для його учасників.

2. Збереження місця роботи, середнього заробітку, здійснення виплати стипендії та інших виплат, передбачених законом.

3. Місце проживання (пансіон, гуртожиток тощо) та забезпечення харчуванням (у разі потреби).

На кого поширюються

Здобувачі освіти, працівники закладів, установ освіти, наукових установ, зокрема ті, які були вимушені змінити місце проживання (перебування), залишити робоче місце, місце навчання, незалежно від місця їхнього проживання (перебування) на час воєнного стану.

Хто забезпечує

1. Органи виконавчої влади, органи військового командування, військові, військово-цивільні адміністрації та органи місцевого самоврядування, їх представники, посадові особи (керівники, голови, начальники), органи управління (структурні підрозділи) у сфері освіти.

2. Заклади освіти, установи освіти, наукові установи, їх засновники.

З. Громадські обʼєднання, благодійні організації та фізичні особи, які здійснюють благодійну (волонтерську) діяльність.

Складено відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо державних гарантій в умовах воєнного стану, надзвичайної ситуації або надзвичайного стану» від 15.03.2022 № 2126-ІX. Цим законом зміни внесено до розділу VI Закону України «Про освіту», а саме додано статтю 57-1 «Державні гарантії в умовах воєнного стану, надзвичайної ситуації або надзвичайного стану»

Джерело: стаття журналу Практика управління закладом освіти

Педрада. Телеграм. Новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Асистент вчителя: основні обов’язки

Розглянемо, які функції виконує асистент вчителя, як він співпрацює з учителем та яка різниця між асистентом вчителя та асистентом дитини
78529

Тайм-менеджмент педагога: встигнути все

Із статті дізнаєтеся: як сортувати справи не за часом, а «за розміром»; які чотири методи тайм-менеджменту ефективні у плануванні справ; як за допомогою піраміди відсікати зайве, щоб зосередитися на важливих справах; як отримати задоволення від виконання складних завдань
6534

Підбиваємо підсумки атестації педагогічних працівників

Підсумки атестації педагогічних працівників підбивають після того, як атестаційні комісії ухвалять відповідні рішення. З’ясуємо, як підбивають підсумки атестації, які документи оформлюють за її результатами
55444

Внутрішня система забезпечення якості освіти: два етапи розбудови

Питання внутрішньої системи забезпечення якості освіти не втрачає актуальності. Цей процес — постійний і потребує змін та удосконалення. Задля чого має функціонувати внутрішня система забезпечення якості освіти? Коротко про етапи її розбудови читайте у статті.
245

Особливості присвоєння педагогічних звань працівникам закладів загальної середньої освіти

За результатами атестації педагогічним працівникам закладів освіти присвоюють, зокрема, педагогічні звання. Розглянемо, які встановлено вимоги до рівня професійної підготовки та кваліфікації педагогічного працівника для присвоєння йому педагогічного звання
18471

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді