Для вихователів у дитсадках скоротять робочий час

Норма скороченого робочого часу для вихователів становитиме 30 годин на тиждень

Організація робочого періоду вихователя

Відвідування ЗДО без організації харчування: як оформити

Вихователям дитячих садків планують запровадити скорочений робочий час, що становитиме 30 годин на тиждень.

Про це зазначено в законопроєкті про дошкільну освіту, який наразі готується до голосування в парламенті в другому читанні.

Такі оновлення передбачають, що вихователі матимуть скорочену тривалість робочого часу, і 30 годин на тиждень включатимуть час, необхідний для виконання ними навчальної, виховної, методичної, організаційної роботи та іншої педагогічної діяльності.

Окрім того, керівники та вихователі-методисти закладів дошкільної освіти теж матимуть скорочену тривалість робочого часу, норма якого становитиме 36 годин на тиждень на одну тарифну ставку.

Зокрема, освітяни в дитсадках отримають щорічну основну оплачувану відпустку тривалістю 56 календарних днів.

Водночас тривалість відпустки помічників вихователів закладів дошкільної освіти становитиме 28 календарних днів.

Щодо помічників вихователів спеціальних закладів дошкільної освіти, інклюзивних, спеціальних груп інших закладів дошкільної освіти, то їм буде надано щорічна додаткова відпустка за особливий характер праці тривалістю 7 календарних днів.

Протягом робочого дня педагогічним працівникам дитсадків надаватиметься перерва для відпочинку й харчування тривалістю не менше 45 хвилин.

За матеріалами Освіта.юа

Вебінар ВМДЗ

Статті за темою

Усі статті за темою

БКДО: Державний стандарт дошкільної освіти

Державний стандарт дошкільної освіти — це Базовий компонент дошкільної освіти (нова редакція), затверджений 12 січня 2021 року наказом МОН №33. Він визначає вимоги до обов’язкових компетентностей та результатів освіти дитини дошкільного віку (6 (7) років), а також умови, за яких вони можуть бути досягнуті відповідно до міжнародних стандартів якості освіти.
90995

Інституційні аудити: чи будуть у 2024/2025 н. р.

У лютому 2024 року МОН дало старт позаплановим інституційним аудитам і перевіркам закладів освіти. Що вже відбулося і що чекає заклади освіти в 2024 році — читайте у статті
724

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді