У закладах освіти готуватимуть фахівців з утвердження української ідентичності

Затверджено порядок підготовки фахівців з утвердження української ідентичності

Підготовка фахівців патріотичного виховання

Як провести тарифікацію педагогів

Кабінет Міністрів ухвалив порядок підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації фахівців у сфері утвердження української національної та громадянської ідентичності.

Цей порядок упорядковуватиме питання підготовки та підвищення кваліфікації фахівців у сфері утвердження української національної та громадянської ідентичності.

Підготовку фахівців проводитимуть з метою здобуття, поглиблення чи удосконалення компетентностей за напрямами національно-, військово-патріотичного виховання та громадянської освіти, а також їх безперервний професійний розвиток на основі раніше здобутої освіти.

Зокрема, підготовка цих фахівців відбуватиметься у закладах вищої, фахової передвищої освіти, науковими установами за відповідними освітніми програмами.

Проте ті фахівці, що вже мають відповідний рівень освіти за спеціальностями інших галузей знань, навчатимуться за освітніми програмами підвищення кваліфікації.

Передбачається, що до процесу підготовки та підвищення кваліфікації фахівців, розроблення та виконання відповідних освітніх програм залучатимуться заклади сфери утвердження української національної та громадянської ідентичності, а також інститути громадянського суспільства.

Як наголосили в Міністерстві освіти і науки щодо норм документа, у нинішніх регіональних чи загальнонаціональних програмах підготовки фахівців патріотичного, військового спрямування та громадянської освіти немає єдиного вектору, методик та цінностей.

«Саме тому потрібно уніфікувати процеси підготовки таких фахівців, закласти єдині підходи, цінності та наративи, залучити експертні інституції та регулювати процес підготовки», — акцентують у МОН.

Окрім того, експерти зможуть навчатися за відповідними освітніми програмами спеціальностей галузей знань «Освіта / Педагогіка», «Гуманітарні науки», «Соціальні та поведінкові науки», «Журналістика», якщо їхні освітні компоненти передбачають формування компетентностей у сфері утвердження української національної та громадянської ідентичності.

Зауважимо, що порядок створено відповідно до закону «Про основні засади державної політики у сфері утвердження української національної та громадянської ідентичності».

За матеріалами КМУ

Центральна частина статичний блок 1

Статті за темою

Усі статті за темою

Профілактика дитячого травматизму в школі

Які види та причини травматизму школярів? Що можуть зробити вчителі та батьки, аби не допустити травмування дітей під час занять у школі та в період їх перебування за межами навчального закладу?
33837

«Щедрик» — українське диво

«Щедрик» на кожне Різдво — традиційна мелодія у програмах теле- і радіоканалів. «Гімн дзвонів» — так у всьому світі називають найпопулярнішу щедрівку в обробці композитора Миколи Леонтовича. Тож важливо дітям розказати про нього детальніше
14611

Інклюзія в освітньому процесі як одна із форм соціалізації дитини з особливими освітніми потребами

Обов’язок освітян полягає у забезпеченні вихованцям рівного доступу до освіти. Допоможе вирішити цю проблему інклюзивне навчання, якому сьогодні в сучасній освіті приділяється так багато уваги. Що це таке, як його організувати, які ресурси використати – читайте у нашій статті.
24973