Автономізація фінансів ЗДО: розв’язуємо робочі ситуації
Кабінет Міністрів погодив Стратегію реформування системи шкільного харчування на 2023 — 2027 роки. Реформа розпочалася у 2020 році з ініціативи першої леді Олени Зеленської.
Відповідне затвердження опублікували на сайті уряду. Робота над Стратегією розпочалася взимку 2023 року.
Метою цієї Стратегії є зміна системи організації харчування у закладах освіти та забезпечення дітей якісною та поживною їжею. Вона стане своєрідною «дорожньою картою». На її основі громади можуть розробити регіональні стратегії.
Відвідування ЗДО без організації харчування: як оформитиЗокрема, зміст Стратегії передбачає план дій на 2023 — 2024 роки та пріоритетні напрями роботи до 2027 року та операційні завдання. І містить чотири стратегічні цілі реформи:
- достатність фінансового ресурсу в замовників для закупівель харчових продуктів чи послуг;
- відновлення та модернізація харчоблоків шкіл з використанням новітніх технологій;
- забезпечення органів місцевого самоврядування і шкіл достатнім штатом кваліфікованих працівників;
- свідоме обрання українцями здорового харчування.
Досягнення відповідних цілей надасть дітям можливості отримати доступ до різноманітного, збалансованого та якісного харчування у закладах освіти.
«Попри вороже вторгнення мусимо давати дітям найкраще — від освіти до харчування. Скажу навіть більше: усе це під час випробувань воєнного часу має бути ще якіснішим. Бо з цього формується стійкість. Ось чому реформа шкільного харчування, розпочата ще 2020 року, триває», — акцентувала перша леді Олена Зеленська.
За матеріалами КМУ