Стратегія реформування шкільного харчування на 2023 – 2027 роки від уряду

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

Кабмін схвалив Стратегію реформування системи шкільного харчування на 2023 – 2027 роки

Реформа шкільного харчування в Україні

Нові вимоги до медоглядів працівників ЗДО

Кабінет Міністрів погодив Стратегію реформування системи шкільного харчування на 2023 — 2027 роки. Реформа розпочалася у 2020 році з ініціативи першої леді Олени Зеленської.

Відповідне затвердження опублікували на сайті уряду. Робота над Стратегією розпочалася взимку 2023 року.

Метою цієї Стратегії є зміна системи організації харчування у закладах освіти та забезпечення дітей якісною та поживною їжею. Вона стане своєрідною «дорожньою картою». На її основі громади можуть розробити регіональні стратегії.

Відвідування ЗДО без організації харчування: як оформити

Зокрема, зміст Стратегії передбачає план дій на 2023 — 2024 роки та пріоритетні напрями роботи до 2027 року та операційні завдання. І містить чотири стратегічні цілі реформи:

  • достатність фінансового ресурсу в замовників для закупівель харчових продуктів чи послуг;
  • відновлення та модернізація харчоблоків шкіл з використанням новітніх технологій;
  • забезпечення органів місцевого самоврядування і шкіл достатнім штатом кваліфікованих працівників;
  • свідоме обрання українцями здорового харчування.

Досягнення відповідних цілей надасть дітям можливості отримати доступ до різноманітного, збалансованого та якісного харчування у закладах освіти.

«Попри вороже вторгнення мусимо давати дітям найкраще — від освіти до харчування. Скажу навіть більше: усе це під час випробувань воєнного часу має бути ще якіснішим. Бо з цього формується стійкість. Ось чому реформа шкільного харчування, розпочата ще 2020 року, триває», — акцентувала перша леді Олена Зеленська.

За матеріалами КМУ

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Завершення 2024/2025 навчального року в закладах загальної середньої освіти

Усе про завершення 2024/2025 навчального року: дати, оцінювання, документи та особливі випадки. МОН роз'яснює ключові питання для шкіл: визначення термінів, подолання освітніх втрат, переведення учнів, видача документів - зокрема за кордоном та з відзнакою, заохочення та оцінювання досягнень.
47933

Як оплачувати вчителям заміну уроків

У школах часто виникають ситуації, коли складно знайти вчителя, який може провести уроки замість колеги. Наприклад ситуація, коли вчитель фізики відмовляється заміняти уроки математики, чи вчитель літератури — уроки історії, і їм заміну оплачують не за 14 тарифним розрядом, а за 11-м, без надбавок за категорію, яку вони мають за своїм предметом. Як організувати та правильно оплатити заміну уроків — читайте у статті
120

Відпустки вчителів – 2025: тривалість, порядок надання та оплати

З’ясуємо норми щодо надання відпусток в умовах воєнного стану. Розглянемо види відпусток вчителів та інших працівників закладів загальної середньої освіти, а також питання поділу та перенесення відпустки, оплати відпускних. Надаємо зразок наказу про відпустку
159944

Обриси сучасного внутрішньошкільного контролю

Внутрішньошкільний контроль, моніторинг педагогічних процесів і явищ — ціла наука, а вміння успішно його здійснити — мистецтво. Не вдаючись у деталі, окреслимо основні моменти внутрішньошкільного контролю.
31573

Графік відпусток у закладі освіти

Графік відпусток — обов’язковий документ. За відсутність графіка чи не ознайомлення з ним працівників Держпраці притягує керівників до адміністративної відповідальності. Перевірте, чи правильно склали, затвердили й погодили документ
59613

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді