Студенти медичних закладів зможуть перескладати кваліфікаційні іспити

Рішення пов'язане з ризиками дефіциту медичних і фармацевтичних працівників

Кваліфікаційні іспити в закладах вищої освіти

Як підтримати підлітка у кризовій ситуації: 10 порад

Випускники медичних і фармацевтичних спеціальностей відтепер зможуть кілька разів перескладати єдиний державний кваліфікаційний іспит. До цього часу перескласти іспит можна було не більше одного разу.

Рішення такого змісту було затверджено Кабінетом Міністрів через негативні результати складання студентами іспитів цьогоріч, і відповідно, ризик виникнення дефіциту медичних і фармацевтичних працівників під час та після війни.

Як зауважили в уряді, тривала війна та складна безпекова ситуація призвели до значних ускладнень у навчальному процесі та підготовці до складання іспитів, особливо в університетах, наближених до лінії фронту.

Зокрема, щоденні загрози та системні обстріли території України змусили велику кількість студентів покинути власні домівки та переїздити на більш безпечні території та/або за межі країни.

Через те, що студенти після неуспішного складання іспиту мають бути відраховані, є ризик виникнення дефіциту медичних і фармацевтичних працівників у воєнний та поствоєнний періоди.

Саме тому Кабінет Міністрів ухвалив рішення, завдяки якому студенти зможуть поновитися на навчанні за тією ж самою спеціальністю та перескласти кваліфікаційний іспит через рік (після двох семестрів навчання). Перескласти іспит у такому випадку студент може лише один раз.

В уряді наголошують, що прийняття відповідного рішення є важливим для забезпечення прав студентів на здобуття вищої освіти та позитивно вплине на збереження кадрового потенціалу в системі охорони здоров’я України як під час, так і після війни.

Нагадаємо, що атестація студентів, які навчаються за спеціальностями галузі знань «Охорона здоров’я», здійснюється у формі єдиного державного кваліфікаційного іспиту.

За матеріалами Освіта.юа

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Підготовка до засідання педагогічної ради школи

Засідання педагогічної ради — важлива складова роботи закладу освіти. Її актуальність — у колегіальному прийнятті рішень. Розгляньмо її функції та особливості підготовки до засідань
43146

Відпустки – 2024: особливості надання

З 2022 року було введено норми щодо організації трудових відносин в умовах воєнного стану. Це стосувалося і відпусток. 2024 рік вніс свої корективи. Що залишилося сталим, а що зазнало змін – розбираємося у статті
143625

З чого починати цивільний захист у закладі освіти

Все частіше об’єктами уражень ворога стає цивільне населення. Убезпечити найвразливішу категорію – наших дітей – від ракетних атак, зберегти їх життя – ось найважливіше завдання педагогів. Що повинен робити кожен учасник освітнього процесу, хто керує цивільним захистом у навчальному закладі і як організувати цей процес – читаймо далі
86669

Щорічний звіт директора школи

Звітування можна провести в актовому залі, а можні і онлайн. Дізнайтеся, що врахувати для виступу онлайн, як його побудувати і що допоможе зробити його вдалим. Про що звітує директор і за якою структурою — у статті
47073

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді