Самооцінювання освітнього й управлінського процесів: взяти до уваги
У 2022 році Україна візьме участь в основному етапі міжнародного дослідження якості освіти PISA-2022, що надає можливість оцінити компетентності 15-річних учнів.
Планується, що проведення дослідження відбуватиметься на квітень-травень наступного року.
У повідомленні Українського центру оцінювання якості освіти зауважили, що провідною галуззю циклу PISA-2022 стане математика, а додатковою інноваційною галуззю — креативне мислення.
45 годин підвищення кваліфікації! Навчання відбувається дистанційно у зручний для вас час. З нас — інфографіка, таблиці, презентації, чек-лісти та лекції від професіоналів. З вас — бажання вчитися та підвищувати кваліфікацію!
«Для України цей цикл буде особливим ще й з огляду на те, що ми вперше проведемо масштабне порівняльне дослідження в комп’ютерному форматі. До вибірки увійдуть ті заклади освіти, які вибере міжнародна агенція Westat. Ця установа гарантує, що вони будуть «маленькою моделлю» закладів освіти нашої держави. Результати дослідження презентуватимемо світовій спільноті в грудні 2023 року», — наголошують в УЦОЯО, коментуючи участь України в основному етапі дослідження.
Варто зазначити, що міжнародне дослідження PISA дає можливість оцінити компетентності 15-річних учнів/студентів, які закінчують навчання в основній школі, із читання, математики та природничо-наукових дисциплін.
Зазначені компетентності прямо не пов’язані з оволодінням шкільною програмою. Водночас рівень їх сформованості засвідчує здатність учнів та студентів успішно навчатися й бути конкурентноздатними в сучасному інноваційному суспільстві.