За якої умови працюватимуть заклади освіти, якщо посилять карантин
308 тисяч працівників освітньої сфери в Україні отримали повний курс щеплення.
Таку інформацію на своїй сторінці Facebook повідомив голова парламентського Комітету з питань здоров’я нації Михайло Радуцький, з посиланням на дані Ради національної безпеки і оборони.
Зокрема, він зазначив, що в Україні поступово погіршується епідеміологічна ситуація.
«Головна причина спалаху — розповсюдження штаму «Дельта». В Україні вже підтверджено приблизно 150 випадків. Останнє дослідження, проведене у Китаї, доводить: концентрація вірусу в крові інфікованої людини у випадку штаму «Дельта» у тисячу разів більша, ніж китайським штамом. Тому у хворого набагато більша ймовірність інфікувати інших людей», — наголосив голова профільного парламентського комітету.
В Україні є частина дорослого населення, для якої вакцинація має бути обов’язковою. Це — працівники освіти, сфери обслуговування.
Також він акцентував, що «Дельта» має інші симптоми — лихоманка, головний біль, біль у горлі та нежить, також фіксують випадки порушення слуху, шлунково-кишкові проблеми та утворення згустків крові, що призводять до загибелі тканин і утворення гангрен.
Окрім того, зараження штамом «Дельта» підвищує ймовірність тяжкого перебігу хвороби для невакцинованого населення. Після щеплення людина переносить хворобу або безсимптомно, або у легкій формі.
«Отже, останні тенденції свідчать, що ми фактично розпочали змагання з епідемією. Або ми встигнемо вакцинувати якомога більшу частину населення, або пандемія захлесне Україну», — повідомив Михайло Радуцький.
Він також зазначив, що МОЗ робить усе можливе для того, щоб збільшувати темпи щеплення від COVID-19.
«Завдяки оперативним даним РНБО можемо відслідкувати рівень вакцинованих серед освітян та працівників критичної інфраструктури. В цілому по Україні серед працівників сфери освіти повний курс щеплення пройшли 308 тисяч осіб. Попереду Львівська (25 тисяч), Запорізька (23,5 тисяч), Харківська (17,1 тисяч). Аутсайдери — Волинська (6,8 тисяч осіб), Чернівецька (6,6 тисяч), Луганська (2,7 тисяч) та Донецька (4,5 тисячі) області», — зауважив голова Комітету з питань здоров’я нації.