Пакет безоплатних послуг для реабілітації дітей молодшого дошкільного віку

У МОЗ розповіли які реабілітаційні послуги безплатно можуть отримати діти молодшого дошкільного віку

Послуги реабілітації дітейГотовність до роботи влітку: експрес-перевірка

Майже 12 тисяч дітей з початку року отримали послуги за пакетами реабілітаційної допомоги в стаціонарних та амбулаторних умовах, понад 2,5 тисячі — за пакетом «Медична реабілітація немовлят, які народилися передчасно та/або хворими, протягом перших трьох років життя».

Таку інформацію зазначають у Міністерстві охорони здоров’я. 

У відомстві зауважили, що до війни серед основних чинників, які впливали на перебіг вагітності, пологи й стан немовляти, були екологія, здоров’я та шкідливі звички матері. У 2022 році до переліку факторів, що позначаються на здоров’ї батьків та малюка, додалося збройна агресія росії проти України.

Серед негативних факторів, що впливають на перебіг вагітності: стрес, недоїдання, зневоднення, перебування в шкідливих умовах на кшталт бомбосховищ або підвалів. Як результат — частина дітей народжується передчасно та/або з певними хворобами.

Для того, щоб зменшити ризик негативного сценарію для немовлят, які народилися передчасно або мають складну патологію, надаються безоплатну медичну допомогу в межах пакету «Медична допомога новонародженим у складних неонатальних випадках».

Зокрема, для ситуацій з подальшою реабілітацією передбачено пакет «Медична реабілітація немовлят, які народились передчасно та/або хворими, протягом перших трьох років життя».

Як наголошують у міністерстві, медична реабілітація дітей до трьох років, які народились передчасно та/або хворими, є безоплатною у всіх медзакладах України, які мають договір із Національною службою здоров’я України. За інформацією на 2023 рік за відповідним пакетом законтрактовано 129 медичних закладів. Найбільше — у Києві, Дніпропетровській та Львівській областях. Батьки можуть обрати будь-яку лікарню, яка має договір із НСЗУ за цим напрямом.

Детальніше ознайомитися з переліком медзакладів, де надають допомогу за даним напрямом можна на сайті НСЗУ

Окрім того, пакет «Медична реабілітація немовлят, які народились передчасно та/або хворими, протягом перших трьох років життя» містить наступні послуги:

  • робота мультидисциплінарної реабілітаційної команди — від первинного реабілітаційного обстеження, постановки реабілітаційного діагнозу і формування індивідуального реабілітаційного плану до надання послуг з реабілітації;
  • лабораторні та інструментальні обстеження;
  • консультування дитини лікарями інших спеціальностей відповідно до її стану;
  • спеціальний скринінг на виявлення розладів аутичного спектра;
  • харчування дитини в стаціонарі;
  • підбір та адаптація спеціального обладнання й засобів альтернативної комунікації для дитини, та інше.

Батьки або доглядачі також можуть отримати певні послуги: 

  • психологічний супровід;
  • навчання з особливостей догляду за немовлям та його розвитком;
  • підбір, адаптацію спеціального обладнання й засобів альтернативної комунікації для дитини та тренінг із їх використання.

У разі, коли батьки хочуть отримати послуги за відповідним пакетом, то вони повинні мати: направлення лікаря первинної медичної допомоги, з яким укладена декларація; направлення лікуючого лікаря; направлення на переведення з іншого медичного закладу чи підрозділу лікарні.

Зауважимо, що дітям старшим від трьох років послуги з реабілітації надаються за пакетами «Реабілітаційна допомога дорослим та дітям у стаціонарних умовах» і «Реабілітаційна допомога дорослим та дітям в амбулаторних умовах». Обов’язковою умовою надання такої послуги неповнолітнім є наявність у мультидисциплінарній реабілітаційній команді лікаря-педіатра.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як організувати фізкультурно-оздоровчу роботу в закладі дошкільної освіти

Фізкультурно-оздоровчу роботу в дошкільних закладах проводять, аби забезпечити рухову активність дітей та сприяти їхньому повноцінному фізичному розвитку. Розглянемо основні завдання
30657

Безпека літнього дня в дошкільному закладі

Педагог-початківець загострено акцентуватиме на безпеці дітей під час прогулянок улітку, досвідчений — навпаки, може втратити пильність. Запропонуйте їм «золоту» середину
10671

Звіт вихователя дитсадка

Проблема звітності так чи інакше постає перед кожним педагогом закладу дошкільної освіти. Ми спробуємо допомогти розібратись, на що треба звернути увагу, які елементи звітності є обов’язковими, як зробити процес написання звіту універсальним.
65439

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді