Академічна доброчесність у школі: як розвиватиМіністерство освіти і науки розробило проєкт Стратегії цифрової трансформації освіти і науки на меті, якого створення єдиної освітньої екосистеми.
Таку інформацію повідомив заступник міністра освіти і науки з питань цифрового розвитку Артур Селецький під час виступу на форумі «Україна 30. Освіта і наука».
Як він зазначив, стратегія цифрової трансформації освіти і науки націлена на те, щоб створити єдину освітню екосистему, яка допоможе здобувачам освіти та педагогічним працівникам розвиватись, опановувати цифрові компетентності й мати постійний доступ до якісного цифрового контенту.
«Спираючись на існуючі проблеми, ми розробили проєкт Концепції, який визначає стратегічні напрями цифрового розвитку та цифрової трансформації освіти і науки», — наголосив заступник очільника Міносвіти.
Окрім того, Артур Селецький акцентував, що першою метою проєкту стратегії є створення цифрового освітнього середовища, зокрема — забезпечення шкіл комп'ютерною технікою та широкосмуговим доступом до Інтернету.
Для цього спільно з Міністерством цифрової трансформації МОН уже забезпечує Інтернетом заклади освіти по всій Україні.
Зокрема, Мінцифри виділило 500 млн грн на проведення Інтернету до 3 000 населених пунктів і, відповідно, закладів освіти в них. Також виділено 980 млн грн на забезпечення комп'ютерною технікою вчителів, що допоможе, зокрема, якісно проводити дистанційне навчання.
Друга мета проєкту стратегії трансформації освіти і науки — цифрові компетентності. Для цього спільно з партнерами Google та Microsoft уже було проведено низку навчань, тренінгів для вчителів. У планах МОН — зробити таке навчання постійним. Також розроблятиметься типова програма підвищення кваліфікації педагогічних працівників з цифрової компетентності.
Третьою метою проєкту стратегії є сучасний зміст освіти. Зокрема, для цього МОН продовжує розвивати платформу «Всеукраїнська школа онлайн».