МОН України підготувало законопроект «Про професійну освіту», відповідно до якого у областях запроваджуватимуть регіональні багатопрофільні центри професійної освіти, які об’єднуватимуть усі заклади цього спрямування в області
Міністр освіти і науки України Сергій Квіт під час селекторної наради, яка відбулася 21 липня, розповів про реформу професійної освіти та підготований МОН України законопроект «Про професійну освіту».
Відповідно до законопроекту, у областях запроваджуватимуть регіональні багатопрофільні центри професійної освіти, які об’єднуватимуть усі заклади цього спрямування в області.
В області може бути створено 2 або 3 таких центри залежно від потреб регіону.
Сергій Квіт наголосив, що одна з основних ідей законопроекту «Про професійну освіту» — це децентралізація управління.
Так, на рівні області будуть створюватися ради стейхолдерів — зацікавлених у випускниках закладів професійної освіти. До цих рад увійдуть представники закладів профтехосвіти, місцевої влади, працедавців, державних та комерційних підприємств регіону, які визначатимуть необхідні регіону професії.
«Сьогодні значна кількість коледжів або технікумів стали частиною вищих навчальних закладів та втратили зв'язок з ринком праці»,— пояснив Сергій Квіт.
Зараз важливо професійно-технічним навчальним закладам визначитися з тим, чи залишатися у вищій освіті та відповідати вимогам Закону «Про вищу освіту», чи стати професійним закладом і задовольняти потреби ринку праці.
Матеріал статті ви зможете використати:
при підготовці до виступу на батьківських зборах як класний керівник чи психолог;
у консультаціях батьків з питань адаптації учнів 5 класу до навчання в базовій (основній) школі;
для самоосвіти як вчитель.
Засідання педагогічної ради — важлива частина роботи закладу освіти. Її актуальність — у колегіальному прийнятті рішень. Розгляньмо функції педагогічної ради та особливості підготовки до засідань.
Виберіть конспект заняття або майстер-клас із художньої праці, що найбільше сподобається вашим вихованцям
Нетрадиційні техніки малювання в дитячому садку для дошкільників: презентація, зразки, алгоритми. Які образотворчі техніки посильні для дітей у молодшій, середній та старшій групах
Долучіть дошкільників до художньо-продуктивної діяльності зі створення іграшок з паперу, картону, ниток. Зробіть із картону та ниток таксу або сконструюйте з паперу лева. Підкажіть дітям, що персонажів для театру також можна виготовити з паперу, наприклад, свинку — для настільного театру, а цілу сімейку котів — для вистави пальчикового театру