В Україні замість 1400 закладів професійної освіти створять кілька десятків регіональних багатопрофільних центрів

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

МОН України підготувало законопроект «Про професійну освіту», відповідно до якого у областях запроваджуватимуть регіональні багатопрофільні центри професійної освіти, які об’єднуватимуть усі заклади цього спрямування в області

Міністр освіти і науки України Сергій Квіт під час селекторної наради, яка відбулася 21 липня, розповів про реформу професійної освіти та підготований МОН України законопроект «Про професійну освіту».

Відповідно до законопроекту,  у областях запроваджуватимуть регіональні багатопрофільні центри професійної освіти, які об’єднуватимуть усі заклади цього спрямування в області.

В області може бути створено 2 або 3 таких центри залежно від потреб регіону.

Сергій Квіт наголосив, що одна з основних ідей законопроекту «Про професійну освіту» — це децентралізація управління.

Так, на рівні області будуть створюватися ради стейхолдерів — зацікавлених у випускниках закладів професійної освіти. До цих рад увійдуть представники закладів профтехосвіти, місцевої влади, працедавців, державних та комерційних підприємств регіону, які визначатимуть необхідні регіону професії.

«Сьогодні значна кількість коледжів або технікумів стали частиною вищих навчальних закладів та втратили зв'язок з ринком праці»,— пояснив Сергій Квіт.

Зараз важливо професійно-технічним навчальним закладам визначитися з тим, чи залишатися у вищій освіті та відповідати вимогам Закону «Про вищу освіту», чи стати професійним закладом і задовольняти потреби ринку праці.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Відстрочка від мобілізації для педагогів

Педагогічні працівники мають право на відстрочку від мобілізації. У статті йдеться про умови та порядок надання відстрочки від мобілізації вчителям та іншим педагогічним працівникам
19

Освітня субвенція у 2025 році: який розподіл коштів

Освітня субвенція — це один із трансфертів, що отримують місцеві бюджети з державного бюджету на спільні цільові програми. Про обсяги освітньої субвенції та перелік витрат, на які можна витрачати кошти субвенції — у цьому огляді.
4130

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді