Якість освіти: готовий словник термінів
Профспілка працівників освіти і науки висловила своє невдоволення щодо ідеї використання коштів освітньої субвенції, які мають спрямовуватись на оплату праці вчителів, не за цільовим призначенням.
Таку інформацію установа опублікувала в повідомленні на офіційному сайті у відповідь на ініціативу, якою пропонується розширити напрями використання освітньої субвенції та її залишків у 2021 році не за цільовим призначенням.
У профспілці повідомляють, що проєктом відповідних змін до постанови Кабінету Міністрів передбачається дозвіл на використання у 2021 році залишків освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам, що утворилися станом на 1 січня 2021 року, на закупівлю товарів, робіт і послуг, необхідних для забезпечення безпечного навчального процесу в школах.
Однак у Профспілці працівників освіти і науки підкреслили, що освітня субвенція має спрямовуватися на оплату праці педагогічних працівників закладів загальної середньої закладів освіти та інших закладів, які забезпечують її здобуття.
Окрім того, в установі акцентують, що дозвільні норми на нецільове використання освітньої субвенції провокують місцеву владу на створення штучної економії освітньої субвенції з метою її спрямування на інші потреби закладів освіти.
→ Держбюджет-2021: скільки виділили на освіту
«Таким чином, недоплативши вчителям та іншим педагогічним працівникам за їхню працю, занурившись у їх гаманець, за рахунок видатків центрального бюджету, влада на місцях намагається залатати прогалини місцевих бюджетів», — наголошують у Профспілці працівників освіти і науки.
Саме тому профспілка наполягає на вилученні з проєкту постанови КМУ норм про використання у 2021 році залишків освітньої субвенції не за цільовим призначенням, передбачивши, що такі залишки на кінець бюджетного періоду мають зберігатись на рахунках місцевих бюджетів і використовуватись у наступному бюджетному періоді на оплату праці.