УІРО опублікував методичні рекомендації для вчителів щодо ефективної професійної орієнтації учнів

Як провести тарифікацію педагогів
Український інститут розвитку освіти створив «Методичні рекомендації щодо підвищення кваліфікації педагогічних працівників, які здійснюють профорієнтаційну роботу в закладах загальної середньої освіти, в тому числі з учнями з ООП».
Розроблений документ рекомендацій допоможе вчителям підтримати учнів у виборі професії та розробленні індивідуальної кар’єрної траєкторії.
В установі рекомендують педагогічним працівникам розробити профорієнтаційне освітнє середовище, що відповідатиме запитам сучасності, задля реалізації ефективної профорієнтаційної роботи у закладі.
Окрім того, у посібнику наявні рекомендації з таких питань:
- основні шляхи інтегрування профорієнтаційної роботи;
- створення наскрізної профорієнтації;
- Hard / Soft skills у профорієнтаційній роботі;
- впровадження в профорієнтаційну роботу психодіагностичних методик;
- алгоритм успішного впровадження профорієнтаційної роботи в закладах освіти.
Серед переліку рекомендацій автори зазначили низку онлайн-ресурсів, що допоможуть педагогічним працівникам у проведенні профорієнтації для учнів.
Усе про завершення 2024/2025 навчального року: дати, оцінювання, документи та особливі випадки. МОН роз'яснює ключові питання для шкіл: визначення термінів, подолання освітніх втрат, переведення учнів, видача документів - зокрема за кордоном та з відзнакою, заохочення та оцінювання досягнень.
У школах часто виникають ситуації, коли складно знайти вчителя, який може провести уроки замість колеги. Наприклад ситуація, коли вчитель фізики відмовляється заміняти уроки математики, чи вчитель літератури — уроки історії, і їм заміну оплачують не за 14 тарифним розрядом, а за 11-м, без надбавок за категорію, яку вони мають за своїм предметом. Як організувати та правильно оплатити заміну уроків — читайте у статті
З’ясуємо норми щодо надання відпусток в умовах воєнного стану. Розглянемо види відпусток вчителів та інших працівників закладів загальної середньої освіти, а також питання поділу та перенесення відпустки, оплати відпускних. Надаємо зразок наказу про відпустку
Внутрішньошкільний контроль, моніторинг педагогічних процесів і явищ — ціла наука, а вміння успішно його здійснити — мистецтво. Не вдаючись у деталі, окреслимо основні моменти внутрішньошкільного контролю.
Графік відпусток — обов’язковий документ. За відсутність графіка чи не ознайомлення з ним працівників Держпраці притягує керівників до адміністративної відповідальності. Перевірте, чи правильно склали, затвердили й погодили документ