ЗНО 2021: критерії оцінювання та характеристика тестів

УЦОЯО виклали рекомендації, на що варто звернути увагу під час підготовки до ЗНО 2021
ЗНО 2021: критерії оцінювання та характеристика тестів

Український центр оцінювання якості освіти виклав на сайті характеристики сертифікаційних робіт та критерії оцінювання завдань відкритої форми з розгорнутою відповіддю та програми ЗНО-2021.

У характеристиці сертифікаційної роботи з певного навчального предмета зазначено структуру тесту, кількість та типи завдань, наведено схему нарахування тестових балів і кількість балів, які можна отримати, правильно виконавши всі завдання. Також зазначено час, відведений на його виконання.

Документообіг між опорним закладом та його філією: як налагодити

«Докладне ознайомлення з інформацією, поданою в характеристиці сертифікаційної роботи, допоможе раціонально розподілити час для виконання її завдань та виробити власну стратегію ефективної роботи під час проходження оцінювання», — коментують в УЦОЯО.

УЦОЯО рекомендує звернути особливу увагу на характеристики сертифікаційних робіт з української мови, української мови і літератури й математики, оскільки в сертифікаційні роботи саме з цих навчальних предметів було внесено зміни.

Критерії оцінювання завдання відкритої форми з розгорнутою відповіддю містять розширену інформацію про нарахування балів за виконання завдань за певним критерієм.

«Наприклад, після ознайомлення з критеріями оцінювання власного висловлення з української мови учасник тестування знатиме, з яких частин має складатися власне висловлення та які помилки призведе до зменшення кількості тестових балів», — зазначають у центрі.

Програми зовнішнього незалежного оцінювання 2021 року містять вимоги до рівня загальноосвітньої підготовки учасників з певного навчального предмета. Саме на основі програм зовнішнього незалежного оцінювання, які розробляє та затверджує Міністерство освіти і науки України, укладають тестові завдання сертифікаційних робіт.

Отримуйте новини там, де Вам зручно – Telegram та Facebook

Педрада. Телеграм. Новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Психолого-педагогічна характеристика учня: як скласти

Часто практичним психологам закладів освіти надходить запит на діагностику дитини та подання результатів обстеження в різні служби. Оптимальним варіантом представлення результатів обстеження є психологічна характеристика учня.
425215

Організовуємо предметний тиждень у школі

Предметні тижні у школі — одна з найцікавіших форм організації навчально-виховного процесу, можливість і для вчителя, і для учня проявити свої багатогранні здібності. Адміністрація школи має лиш усе по порядку організувати
16628

День цивільного захисту в школі: які заходи підготувати та провести

Зазвичай День цивільного захисту планують на квітень-травень. Заняття цього дня мають мотивувати учнів набути практичних навичок захисту за надзвичайних ситуацій. Які виховні заходи провести цього дня — у статті.
38657

Безпечні заклади освіти у період війни

Мета Концепції безпеки закладів освіти – створити рівні, належні та безпечні умови здобуття освіти, організувати безпечний освітній простір в умовах війни. Концепція залишається актуальною, тож пригадайте основі її положення.
5165

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді