Про це застерігає Український центр оцінювання якості освіти
Повторюється ситуація минулих років: перед ЗНО-2020 соціальні мережі рясніють «привабливими» пропозиціями для випускників та їхніх батьків.
Для завуча: орієнтовна циклограма діяльності на березень
Шахраї пропонують придбати зошити сертифікаційних робіт ЗНО-2020 із відповідями до них. Випускників запевняють, що джерела інформації надійні: наприклад, для переконливості надсилають лист із буцімто офіційної скриньки УЦОЯО. Деякі ще й ставлять логотип УЦОЯО на свій сумнівний контент.
Утім це стовідсоткові фейки. Адже в Українському центрі оцінювання якості освіти створено потужну систему захисту інформації на всіх етапах підготовки та проведення ЗНО. Укладають тести і друкують сертифікаційні роботи в умовах суворої конфіденційності.
УЦОЯО закликає випускників та їхніх батьків відхиляти сумнівні пропозиції. Щоб ретельно підготуватися до ЗНО, ліпше пройти тести попередніх років, які є у вільному доступі в рубриці «Тести минулих років», а відтак перевіряти відповіді, аналізувати помилки, заповнювати прогалини у знаннях тощо.
Актуальну інформацію щодо ЗНО можна прочитати на інформаційних ресурсах УЦОЯО: на сайті, на офіційних сторінках у соцмережах Facebook, Instagram, у каналі Тelegram.

Джерело: УЦОЯО
Чи не найбільше запитань, які надходять до нашого видавництва, стосуються оплати праці педагогів та педагогічного навантаження. Розглянемо найпоширеніші. Відповіді — за матеріалами журналу "Практика управління закладом освіти"
З’ясуємо, як змінилося педагогічне навантаження працівників закладів дошкільної освіти після набрання чинності новим Законом про дошкільну освіту, як співвідноситься педагогічне навантаження і робочий час. Ознайомтеся з таблицею, у якій ми порівняли нинішній обсяг педнавантаження працівників ЗДО з тим, що був раніше
Ознайомтеся зі змістом та основними вимогами Інструкції з діловодства у закладах загальної середньої освіти. Акцентуємо увагу на тому, що потрібно знати керівнику закладу
З’ясуємо, що таке строковий трудовий договір і чому навколо нього стільки суперечок: варто чи ні його укладати, хто від цього виграє, хто програє, наскільки він є корисним для працівника чи роботодавця
З’ясуємо, як проєктують штатний розпис дошкільного закладу і які зміни врахувати згідно з новим Законом про дошкільну освіту та новими Типовими штатними нормативами. Допоможемо вам внести зміни в штатний розпис, обрати форму та заповнити її без помилок