Старшокласників на сході України навчать, як захищатися від маніпуляцій, мислити критично та порозумітися в умовах соціального конфлікту

У п'яти східних областях України — Донецькій, Дніпропетровській, Запорізькій, Луганській та Харківській — стартував освітній проект для шкільної молоді «Враховуй різницю». Організатори запрошують до участі усі школи

У п'яти східних областях України — Донецькій, Дніпропетровській, Запорізькій, Луганській та Харківській — стартував освітній проект для шкільної молоді «Враховуй різницю». Організатори запрошують до участі усі школи.

У межах проекту «Враховуй різницю» з початку 2016 року старшокласникам викладатимуть новий предмет — курс за вибором «Кроки до порозуміння», над реалізацією якого наразі працюють експерти.

Пілотний проект впроваджуватимуть у близько 500 школах Запорізької, Дніпропетровської, Харківської областей, а також у районах Донецької та Луганської областей, що підконтрольні українському уряду. Долучитися до проекту можуть усі охочі школи інших областей.

Реалізовує проект громадська організація «Вчителі За Демократію та Партнерство» у межах проекту Українська ініціатива зміцнення громадської довіри (UCBI), що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).

«Його ідея виникла як відповідь на потребу та виклик українського суспільства в умовах соціального конфлікту та перехідного періоду. Основне наше завдання — сприяти об'єднанню розділених родин та громад з огляду на існування різних точок зору. Ключовий меседж — враховувати різноманітність та використовувати її як ресурс для розвитку», — розповідають організатори.

На спеціальних уроках старшокласнів навчатимуть, як порозумітися в умовах конфлікту та поважати різницю у думках і поглядах, як сприймати інформацію критично та захищатися від маніпуляцій, а також формулювати та відстоювати власну позицію в обговореннях та дискусія.

 Переглянути зміст та структуру програми нового курсу

Для учителів проведуть безкоштовні тренінги з методики викладання нового предмету. Усі навчальні матеріали будуть передані у навчальні заклади також безкоштовно.

Після завершення проекту організатори влаштують всеукраїнський навчальний дебатний турнір, на якому змагатимуться команди учнів з усіх областей-учасниць проекту.

ЯК ШКОЛАМ ПРИЄДНАТИСЯ ДО ПРОЕКТУ?

Щоб взяти участь у проекті, школи впродовж жовтня-грудня 2015 року мають:

-          або написати/зателефонувати у головний офіс проекту;

-          або зв'язатися з координаторами в областях-учасницях;

-          або зареєструватися онлайн — організатори вам зателефонують.

Усі контакти — за посиланням.

ДЕКІЛЬКА ПРИЧИН, ЧОМУ ВАРТО ПРИЄДНАТИСЯ ДО ПРОЕКТУ:

ШКОЛА: стане учасницею важливого освітнього проекту, що покликаний об'єднати громади, та безкоштовно отримає навчальні матеріали для вивчення нового предмету — курсу за вибором «Кроки до порозуміння»;

УЧИТЕЛІ: пройдуть навчання на безкоштовних дводенних тренінгах, де не лише навчаться методики викладання нового предмету з критичного мислення, а й опанують нові інтерактивні технології та отримають універсальні інструменти для результативної роботи на будь-яких уроках;

СТАРШОКЛАСНИКИ: апробують сучасні інструменти комунікації, навчаться критично мислити, виявляти маніпуляції, формулювати та відстоювати власну позицію у дискусіях, поважати та приймати різницю у думках та поглядах. А також візьмуть учать у всеукраїнському навчальному дебатному турнірі. Ці навички критичного мислення стануть цінними для дітей як у навчанні, так і в будь-яких життєвих ситуаціях.

Вебінар ВМДЗ

Статті за темою

Усі статті за темою

Вступна кампанія 2025: що потрібно знати вже зараз

За якими правилами відбуватиметься вступна кампанія 2025 року, що зміниться у державній підсумковій атестації (ДПА), як держава планує з допомогою НМТ 2025 вдовольнити потреби ринку праці? Читайте далі
48

Комплекси вправ ранкової гімнастики для дітей

Пропонуємо комплекси вправ ранкової гімнастики для різних вікових груп дошкільників. Зможете скористатися інфографікою, щоб зацікавити дітей та формувати у них звичку до фізичної активності.
63

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді