Відбувся перший Літній форум молодих учених України

Днями в Одесі відбувся перший Літній форум рад молодих вчених (Summer Young Scientists Forum), у якому близько 100 молодих вчених — лідерів наукового співтовариства з різних регіонів України — розглянули проблеми академічної мобільності, складності оформлення стажування за кордоном, нових вимог до отримання вчених ступенів і звань.

Захід пройшов за підтримки Міністерства освіти і науки України, Південного наукового центру НАН і МОН України, Ради ректорів Одеського регіону, департаменту освіти і науки Одеської обласної державної адміністрації, Одеського обкому профспілки працівників освіти і науки, коворкінгового простору Impact HUB Odessa.

Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич у своєму листі до учасників Форуму зазначила, що розвиток України як успішної інноваційної європейської держави залежить від поступу науки, активності учених і консолідації освіти, науки із сектором реальної економіки. Надзвичайно важливим завданням є розвиток міжсекторальної співпраці та академічного партнерства, обмін досвідом, суспільний діалог стейкхолдерів у контексті викликів, що формуються перед молодими вченими. Саме тому Літній форум молодих учених є знаковою подією в Україні.

Своєю чергою представники Ради молодих учених при МОН України на чолі з головою Ради Юрієм Кращенком представили досягнення щодо захисту прав молодих учених, розповіли про особливості імплементації Закону України «Про наукову й науково-технічну діяльність», запровадження першого в Україні конкурсу наукових проектів для молодих учених та запросили наукову молодь долучатися до роботи в радах молодих учених, зокрема тих, що функціонують при МОН.

Посилений інтерес учасників Форуму викликала секція «Мобільність науковців: стажування за кордоном, міжнародні конференції». Запрошені колеги з фонду DAAD, ДФФД, учасники програм Фонду Гумбольдта, спеціалісти з НКП ERASMUS, ERASMUS +, HORIZON 2020 поділилися досвідом і рекомендаціями щодо участі в найбільш релевантних програмах для молодих учених.

Голови та представники рад молодих учених презентували досвід діяльності своїх організацій, успішні напрями роботи, проекти, над якими наразі працюють, окресливши можливі шляхи розвитку рад молодих вчених різних рівнів.

Першоджерело: офіційний сайт Міністерства освіти та науки України

Педрада. Телеграм. Новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Психолого-педагогічна характеристика учня: як скласти

Часто практичним психологам закладів освіти надходить запит на діагностику дитини та подання результатів обстеження в різні служби. Оптимальним варіантом представлення результатів обстеження є психологічна характеристика учня.
425208

Документація з цивільного захисту в ЗДО

Які документи з цивільного захисту потрібно складати у закладі дошкільної освіти? Вам на допомогу – корисна таблиця з посиланнями на нормативно-правові акти
97

Асистент вчителя: основні обов’язки

Розглянемо, які функції виконує асистент вчителя, як він співпрацює з учителем та яка різниця між асистентом вчителя та асистентом дитини
78541

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді