Індексація стипендії на її розмір не впливатиме ― МОНмолодьспорту

Останні зміни до порядку індексації доходів громадян направленні на приведення у відповідність механізму нарахування індексації стипендії до діючого механізму нарахування індексації заробітної плати та пенсії.

У Міністерстві освіти, науки, молоді та спорту роз’яснили мету змін до порядку індексації стипендії (постанова КМУ від 13 червня 2012 року № 526).

Як пояснили у відомстві, останні зміни до порядку індексації доходів громадян направленні на приведення у відповідність механізму  нарахування індексації стипендії до діючого механізму  нарахування індексації заробітної плати та пенсії.

Тим, хто вперше стане стипендіатом (наприклад, першокурсники) або поновить своє право на отримання стипендій (наприклад, студенти, які втратили право на призначення академічної стипендії, а потім знову успішно склали семестровий контроль), стипендія буде індексуватися наростаючим підсумком з місяця призначення стипендії. Так само відбувається індексація заробітної плати працівнику, прийнятому на роботу, або пенсіонеру, який щойно вийшов на пенсію.

«Рішення уряду має на меті удосконалення нормативно–правової бази та  унормування чинного механізму індексації й здійснено з повним дотриманням процедури підготовки документів такого рівня, включаючи погодження профспілок», ― зазначили у МОНмолодьспорту. 

Перший заступник міністра освіти і науки, молоді та спорту Євген Суліма прокоментував ситуацію, яка склалася навколо питання про індексацію стипендій: «Студентські організації, які називають себе захисними, або виступають від імені «незалежних» студентських профспілок, просто не розібравшись та не вчитавшись в постанову Кабінету міністрів України, починають писати звернення, навчившись аргументувати тільки одним – погрозою студентськими протестами. Хочу наголосити, що зміни до порядку індексації стипендії в жодному разі не призведуть до зменшення стипендій. Сьогодні ж мною підписаний лист та розісланий у всі вищі навчальні заклади України з проханням до ректорів провести роз’яснення щодо зазначеного питання серед профспілок та органів студентського самоврядування».

Вебінар ВМДЗ

Статті за темою

Усі статті за темою

Портфоліо вихователя дитячого садка

Портфоліо — це форма презентації педагогом свого педагогічного досвіду. Як створити й оформити портфоліо вихователя закладу дошкільної освіти? Яким воно має бути і чи є необхідною умовою для атестації чи конкурсу?
45491

БКДО: Державний стандарт дошкільної освіти

Державний стандарт дошкільної освіти — це Базовий компонент дошкільної освіти (нова редакція), затверджений 12 січня 2021 року наказом МОН №33. Він визначає вимоги до обов’язкових компетентностей та результатів освіти дитини дошкільного віку (6 (7) років), а також умови, за яких вони можуть бути досягнуті відповідно до міжнародних стандартів якості освіти.
91007

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді