Друга Сонячна система існує!

Астрономам уперше вдалося виявити планетарну систему, яка виглядає так само, як і наша.

Планети системи Kepler-30 аналогічно планетам Сонячної системи, обертаються навколо зірки в однаковій площині.

Учені визначили це завдяки величезній темній плямі на зірці Kepler-30.

Екватор нашого Сонця і площини екліптики, що входять в його систему планет, практично ідеально збігаються. І це стало можливим завдяки їх формуванню з одного газопилового диска.

Екзопланетні системи не обов’язково є такими впорядкованими, оскільки при взаємодії планет первісна впорядкованість може порушуватися, а їх орбіти деформуватися.

Виявити вади в обертанні екзопланет навколо світила досить просто, а от правильне обертання помітити набагато складніше. Проте фахівцям з Масачусетса вдалося це зробити.

На поверхні сонцеподібного світила системи Кеплер-30 є темна пляма. Планети з цієї системи відносяться до різних типів. Кеплер-30 b ― є аналогічною «суперземлі», в чотири рази більшою по радіусу, ніж наша планета. Навколо світила вона обертається за 39 днів.

Діаметри другої і третьої планет (Кеплер-30 с і d) в десять разів більше земного. На думку вчених, вони є газовими гігантами, а їх рік становить 60 і 143 земних днів відповідно. Темна пляма, помічена астрономами на Кеплері-30, обертається за 16 земних днів, що типово для поверхні молодих жовтих зірок.

Найголовніше полягає в тому, що, проходячи через видимий диск світила, планети проходять повз темну пляму і при цьому її затуляють. Однак, щоб це зробити, вони повинні вибудовуватися в тій же площині, що і пляма. Оскільки ця площина збігається з екватором світила, то виходить, що орбітальні площини трьох планет впорядковані таким же чином, як і в нашої планетної системи. Відхилення від площини екліптики не перевищує декількох градусів, що свідчить про дуже високого ступеня впорядкованості орбіт планет. Як зазначають дослідники, їм вперше вдалося виявити планетарну систему, яка виглядає так само, як і наша.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Завершуємо навчальний семестр у школі

На закінчення навчального семестру в закладах загальної середньої освіти педагоги підбивають підсумки роботи, звітують. Нині звіт учителя за семестр — це здебільшого вчасне виставлення оцінок за семестр, коректно заповнені класний журнал і табелі навчальних досягнень учнів
206599

Психолого-педагогічна характеристика учня: як скласти

Часто практичним психологам закладів освіти надходить запит на діагностику дитини та подання результатів обстеження в різні служби. Оптимальним варіантом представлення результатів обстеження є психологічна характеристика учня.
405969

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді