Багато прочитаних книжок у дитинстві ― запорука високих розумових здібностей

Саме від кількості прочитаних у дитинстві книжок залежить логічне мислення і вміння зосереджуватися в старшому віці. Ніщо не розвиває дитячий мозок так, як книга: літературний твір ― кращий каталізатор для розумових процесів.

Чим більше книжок людина почує чи прочитає сама в ранньому дитинстві, тим розумніша вона буде, коли виросте.

Про це заявила дослідниця Сюзан Грінфілд, яка вже 20 років вивчає фізіологію мозку і вважається одним з найавторитетніших фахівців у цій галузі.

За її словами, ніщо не розвиває дитячий мозок так, як книга: літературний твір ― кращий каталізатор для розумових процесів. При читанні або прослуховуванні книги задіюється максимальне число областей мозку, запевнила вона.

Саме від кількості прочитаних у дитинстві книжок залежить логічне мислення і вміння зосереджуватися у старшому віці.

«У будь літературної історії є початок, середина і кінець, ― пояснює Грінфілд. ― Тобто, структура, яка змушує наш мозок вибудовувати послідовності, замислюватися про зв'язки між подіями і аналізувати ефект від тих чи інших дій».

Переваги читання перед іншими видами діяльності, стимулюючими мозок, їй очевидні.

«Якщо в комп'ютерній грі дитині треба врятувати принцесу, її абсолютно не хвилює, яка вона і чому опинилася в ув'язненні. Їй просто треба виграти. Гра розвиває мозок, але тільки в один бік», ― пояснила експерт.

У книжкової принцеси є минуле, сьогодення і майбутнє. Вона постає перед дитиною живим персонажем, для осмислення якого потрібно задіяти безліч мозкових центрів.

«Дітям простіше розвивати свій мозок, ніж дорослим людям, ― сказала Грінфілд. ― Саме тому батькам дуже важливо читати своїм малюкам якомога більше книжок».

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як оптимізувати рухову діяльність дітей

Потреба в руховій активності природна для кожної дитини. Активні рухи викликають у дітей позитивні емоції та підсилюють усі фізіологічні процеси. Що допоможе вихователю та інструктору з фізкультури забезпечити оптимальну рухову активність дошкільників?
27853

Методична робота в закладі дошкільної освіти

Дізнайтеся про форми організації методичної роботи в дитячому садку, які допоможуть вихователям розвивати свій творчий потенціал, постійно підвищувати професійну кваліфікацію і забезпечать високий рівень проведених занять
47529

Як проводити батьківські збори в школі

Батьківські збори в школі— основний спосіб комунікації педагогічного колективу з батьками. Щоб збори були вдалі, а освітня робота ефективна, розглянемо види, форми проведення, теми батьківських зборів
39077

Аптечки у школі: як правильно укомплектувати та зберігати

Скористайтеся переліком медичних засобів у закладі освіти та дізнайтеся як правильно укомплектувати аптечку. Адже, як правило, діти схильні до травм і ніколи не знаєш в який момент потрібно буде надати допомогу. Важливо у такий момент мати все під рукою, зібране в одному місці.
42293

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді