Кабмін пропонує скоротити видатки на освіту

У Верховній Раді України зареєстровано законопроект «Про освіту», який передбачає зменшення видатків на освіту із держбюджету з 10% до 7% ВВП

У Парламенті зареєстровано урядовий законопроект «Про освіту», який передбачає зменшення видатків на освіту із держбюджету з 10% до 7% ВВП.

«Держава забезпечує асигнування на освіту в розмірі не меншому 7% валового внутрішнього продукту за рахунок коштів державного, місцевих бюджетів та інших джерел фінансування, не заборонених законодавством», — йдеться у проекті закону.

Скорочення видатків на освіту зумовлено реальною економічною ситуацією в Україні, потенційним зменшенням фіскального простору, а також реальними обсягами фінансування освіти протягом останніх десяти років.

Прийняття цього закону передбачатиме реформування освіти, що потребуватиме додаткового бюджетного фінансування у розмірі 300 млн грн. Зокрема, додаткові фінансові витрати потребує впровадження сертифікації педагогічних працівників та зовнішнього незалежного оцінювання по завершенню базової та профільної середньої освіти.

Нагадаємо, у  2014 року на розвиток освіти у бюджеті було передбачено 24 млрд грн., а вже у 2015 — 19,7 млрд.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Психолого-педагогічна характеристика учня: як скласти

Часто практичним психологам закладів освіти надходить запит на діагностику дитини та подання результатів обстеження в різні служби. Оптимальним варіантом представлення результатів обстеження є психологічна характеристика учня.
402416

Оцінювання навчальних досягнень учнів

Під час внутрішнього контролю в навчальному закладі вивчають різні питання. Одне з них — рівень навчальних досягнень учнів. Щоб правильно встановити рівень навчальних досягнень учнів, слід дотримуватися визначених критеріїв
180664

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді