Питання забезпечення прав дітей з особливими освітніми потребами на отримання якісної освіти потребує невідкладних заходів

Голова Національної Асамблеї інвалідів України Валерій Сушкевич звернув увагу на необхідність створення умов для безперешкодного доступу дітей до навчальних закладів усіх типів.

Все більшу зацікавленість у батьків, які виховують дитину з особливими потребами,  викликає саме питання щодо навчання їхніх дітей разом із здоровими однолітками. Як наслідок,  щорічно збільшується кількість дітей, інтегрованих у загальноосвітні навчальні заклади. На сьогодні їх більше 74 тисяч.

Про це повідомили у прес-службі МОНмолодьспорту.

На Всеукраїнській конференції, яка проводилася Національною Асамблеєю інвалідів України, обговорювалося питання щодо забезпечення права дітей з особливими освітніми потребами на освіту  відповідно до статті 24 Конвенції про права інвалідів.

З доповіддю про стан організації роботи з дітьми з особливими потребами, у тому числі дітьми з інвалідністю, виступила начальник відділу інклюзивної освіти та інтернатних закладів департаменту  загальної середньої та дошкільної освіти МОНмолодьспорту Віра Шинкаренко.

Вона звернула особливу увагу на розроблення Міністерством освіти і науки, молоді та спорту нормативно-правового забезпечення щодо впровадження інклюзивного навчання у навчальних закладах, внесення змін до законодавства про освіту в частині інклюзивного навчання та створення нового типу навчальних закладів – навчально-реабілітаційних центрів.     

Окрім того, під час обговорення Голова Національної Асамблеї інвалідів України Валерій Сушкевич звернув увагу на необхідність створення умов для безперешкодного доступу дітей до навчальних закладів усіх типів.

Враховуючи актуальність зазначеного питання, прийнято рішення, що управлінням освітою державних обладміністрацій слід визначити невідкладні заходи для його виконання.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дії у разі виникнення пожежі в школі

У разі виникнення пожежі дії працівників навчального закладу, залучених до її гасіння, мають бути спрямовані на убезпечення людей, перш за все дітей, їх евакуацію та порятунок
62018

Мозковий штурм — інструмент сучасної педагогічної ради

«Сучасна педагогічна рада» — поняття широке і нечітке. Тут можна розуміти інноваційну, інтерактивну, нестандартну форми проведення педради, а чи яку іншу, не менш цікаву. Ми ж зупинимося на методі брейнштормінгу, або мозкового штурму, який дедалі більше входить в освітню практику і є ознакою нетрадиційного підходу керівництва у виборі форм роботи з педагогами
12186

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді