Кожному з нас життєво необхідне спілкування, адже воно відображає наше ставлення одне до одного, почуття й переживання, допомагає налагодити взаємодію між собою. Тож третє число журналу «Методична скарбничка вихователя» присвячене спілкуванню у всіх його проявах.
Спілкування з дорослим світом, зі світом культури, речей дає дитині орієнтири в поведінці, дружбі, співпраці, партнерстві. Які напрями проживання теми сприятимуть якнайповнішому засвоєнню дошкільниками теми? Про це в статті «Що робить людину людиною, або Спілкування в нашому житті».
Для проживання з дошкільниками теми «Спілкування» педагогу в пригоді стануть такі матеріали: змістове наповнення теми у формі інтелектуальної карти, плани-конспекти інтегрованих занять, програмовий зміст та очікувані результати проживання теми, а також дидактичні матеріали на картках картотеки.
Однією з іграшок, що допомагає дітям познайомитися одне з одним і гуртує дитячий колектив, є м’яч. Тож саме він є знаковим предметом цього числа. У статті «Найліпший товариш у мандрівці дитинством — м’яч» подано ідеї щодо того, як організувати ознайомлення дошкільників із м’ячем. А картки картотеки містять описи рухливих ігор з м’ячем.
На кольорових сторінках для вас представлені:
- асоціативна карта «Спілкування»;
- майстер-класи «У дружбі жити — не тужити» та «Кролик Крош у техніці фелтінгу»;
- коректурна таблиця «М’яч»;
- зображення та завдання для аудиту.
Докладніше про це, а також завдання для аудиту, казка «Закони Чарівної країни» та пам’ятка для батьків «Ігри з м’ячем: вплив на здоров’я та розвиток дитини» — у березневому числі журналу «Методична скарбничка вихователя».