Стенфордські вчені з’ясували, що розмір гіпокампу та його зв'язок з іншими областями головного мозку впливає на математичні здібності. Дослідження, які тривали вісім тижнів, виявили нейрофізіологічні особливості дітей.
Вчені зі Стенфорду (США) провели дослідження, у рамках якого було з’ясовано особливості функціонування мозку дитини.
Виявилося, що математичні здібності школярів залежать від розміру гіпокапму та його зв’язку з іншими областями головного мозку, повідомляє Likar.info.
Дослідники з групи Вино Менона спробували зіставити дані фМРТ-сканування мозку 8- та 9-річних дітей з їх результатами у математичних тестах і тесті IQ.
Протягом восьми тижнів діти інтенсивно займалися математикою. На заняттях їх вчили швидко рахувати та вирішувати різноманітні арифметичні завдання. Після повного курсу діти знову проходили тести та фМРТ-сканування.
У результаті дослідження виявилося, що діти, у яких гіпокамп був більше, успішніше та швидше за інших впорались із поставленими завданнями.
Отримані відомості про нейрофізіологічні особливості дітей є дуже корисними для вчителів та педагогів у впровадженні диференційованого підходу в навчанні.
Натомість у дорослих гіпокамп практично не пов'язаний із математичними здібностями.
Нагадаємо, що гіпокамп — це частина головного мозку, яка відіграє провідну роль у консолідації пам’яті та бере участь у механізмах формування емоцій.
З’ясуємо, як проєктують штатний розпис дошкільного закладу і які зміни врахувати згідно з новим Законом про дошкільну освіту та новими Типовими штатними нормативами. Допоможемо вам внести зміни в штатний розпис, обрати форму та заповнити її без помилок
Як провести педагогічні читання в закладі освіти нетрадиційно? Як організувати підготовку до педагогічних читань та інтерактивну роботу під час їх проведення — читайте та використовуйте детальні алгоритм та опис у статті
З'ясуємо чинні положення щодо оплати праці педагогічних працівників закладів дошкільної освіти
Дидактична гра — ефективний інструмент для розвитку дошкільнят. Якими мають бути дидактичні ігри для дошкільнят, щоб було і цікаво, і корисно? Приклади готових дидактичних ігор — у статті
Самоосвіта вихователя — рушійна сила його професійного розвитку. Які складники самоосвіти і що зробити, щоб самоосвіта не була стихійною і безсистемною — розглядаємо у статті. Скористайтеся також анкетою, щоб з'ясувати рейтинг чинників самоосвіти.