Обговорили питання щодо освіти представників національних меншин

«Освіта національних меншин залишається одним із пріоритетних напрямів діяльності Міністерства освіти і науки України», — зазначив Юрій Кононенко, директор департаменту загальної середньої та дошкільної освіти, на черговому засіданні Громадської ради керівників освітніх програм всеукраїнських громадських об’єднань національних меншин України

«Освіта національних меншин залишається одним із пріоритетних напрямів діяльності Міністерства освіти і науки України», — зазначив Юрій Кононенко, директор департаменту загальної середньої та дошкільної освіти, на черговому засіданні Громадської ради керівників освітніх програм всеукраїнських громадських об’єднань національних меншин України.

Комісією з питань дослідно-експериментальної роботи в дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах Науково-методичної ради з питань освіти МОН було вирішено розпочати Всеукраїнський експеримент «Формування багатомовності дітей та учнів: прогресивні європейські ідеї в українському контексті». «Вивчатимуть мови не лише на уроці, а буде інтегроване навчання зі змістом інших предметів, тобто діти вивчатимуть предмет кількома мовами», — пояснив Юрій Кононенко.

За словами директора департаменту, багатомовна освіта дасть представникам національних меншин можливість ліпше знати українську мову, мови національних меншин та іноземні мови.

Світлана Фоміна, завідувач сектора мов національних меншин відділу сприяння вивченню мов Інституту модернізації змісту освіти, повідомила, що вперше для учнів 9-11-х класів загальноосвітніх навчальних закладів проводяться олімпіади з польської, молдовської, болгарської, румунської, російської мов і літератур, а також івриту та новогрецької. МОН і надалі підтримуватиме ініціативи та пропозиції представників культурних товариств України.

Для учнів 4-х класів уперше надруковані підручники гагаузькою мовою за кошти державного бюджету. Раніше такі підручники друкували або за рахунок громадських організацій та Ради Європи, або користувалися підручниками з Республіки Молдова. МОН наголошує, що цьогоріч для навчальних закладів, де мова національних меншин є мовою навчання — всі підручники будуть надруковані за бюджетні кошти.

Під час засідання члени Громадської ради підбили підсумки щодо освіти представників національних меншин, підтримали пропозицію щодо підготовки викладачів гагаузької мови, заслухали питання щодо зарахування учням робіт Малої академії наук України з мов національних меншин при вступі до вишу, а також обговорили вивчення української мови іноземцями.

Вебінар ВМДЗ

Статті за темою

Усі статті за темою

Структура системи забезпечення якості освіти

За розбудову внутрішньої системи забезпечення якості освіти відповідає керівник, а за проведення інституційного аудиту - Державна служба якості освіти. Ці дві системи тісно пов’язані між собою, оскільки критерії, за якими має проводитись самооцінювання освітньої діяльності та інституційний аудит - однакові
27103

Вступна кампанія 2025: що потрібно знати вже зараз

За якими правилами відбуватиметься вступна кампанія 2025 року, що зміниться у державній підсумковій атестації (ДПА), як держава планує з допомогою НМТ 2025 вдовольнити потреби ринку праці? Читайте далі
61

Комплекси вправ ранкової гімнастики для дітей

Пропонуємо комплекси вправ ранкової гімнастики для різних вікових груп дошкільників. Зможете скористатися інфографікою, щоб зацікавити дітей та формувати у них звичку до фізичної активності.
74

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді