Зміцнюємо імунітет дитини перед зимою

Дитячий імунітет потрібно зміцнювати в усі пори року, а особливо восени перед настанням морозів. Цей період якраз багатий на сезонні овочі та фрукти, які містять безліч вітамінів, потрібних організму дитини.

Вітаміни — це біологічно активні речовини, які є життєво важливими для нормального функціонування організму. Особливу роль вітаміни відіграють у здоров’ї дітей: у їх організмі вітаміни необхідні передусім для регулювання процесів обміну речовин, кровотворення і підтримки імунітету.

Пропонуємо перелік продуктів, які допоможуть підготуватися до зими та зміцнити здоров’я дітей.

Лідерами за вмістом аскорбінової кислоти (вітаміну С) є не лимони з апельсинами, а солодкий перець і білокачанна капуста, як свіжа, так і квашена. Щоб в організмі дитини вітаміну С було достатньо, варто щодня з’їдати одну перчинку або 200 г капусти. А якщо з’явилися перші симптоми респіраторних захворювань — у пригоді стане капустяний сік.

Ретинолу (вітаміну А) найбільше в моркві. Склянка морквяного соку щодня — і ваша дитина буде рости здоровою, з відмінним зором і гарною шкірою. Також багаті на цей вітамін сливи, абрикоси, листя салату, морська риба, яєчний жовток.

Піридоксин (вітамін В6) є незамінним елементом для зміцнення імунної системи. Основні джерела цього вітаміну — картопля, горіхи, бобові культури, особливо горох і квасоля, а також висівки, м’ясо і риба.

Дисбаланс мікроелементів може стати причиною виникнення нежитю та застуди в осінньо-зимовий період. Тому обов’язково потрібно ввести в раціон дитини кабачки, гарбузи, яблука, курагу, цитрусові, родзинки, горіхи, сири і морські продукти.

Щоб отримати максимальний ефект від здорового харчування, продукти мають бути свіжими, правильно приготованими і не зберігатися довго в холодильнику.

Безумовно, корисно також щодня пити овочеві та фруктові фреші, але не варто забувати, що у шкірці багатьох овочів та фруктів при цьому залишається багато вітамінів.

Під час кулінарної обробки найкраще використовувати емальований посуд або посуд зі скла. Овочі або фрукти варто кидати у киплячу воду, варити при закритій кришці, на слабкому вогні і не помішувати зайвий раз без потреби.

Найбільше зберігаються вітаміні під час варіння на пару та запікання в духовці, а от смаження і тушкування швидко знищують вітаміни та мікроелементи.

Наостанок хочемо дати ще одну пораду: продукти, які допоможуть підвищити імунітет дитини перед зимою — це лише перша складова здоров’я малюка, друга, не менш важлива, — це щоденні прогулянки, нормальна фізична активність, здорове навколишнє середовище.

Багато корисної та цікавої інформації про вітаміни та зміцнення дитячого імунітету читайте на сторінках журналу «Медична сестра дошкільного закладу».

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як оптимізувати рухову діяльність дітей

Потреба в руховій активності природна для кожної дитини. Активні рухи викликають у дітей позитивні емоції та підсилюють усі фізіологічні процеси. Що допоможе вихователю та інструктору з фізкультури забезпечити оптимальну рухову активність дошкільників?
27854

Методична робота в закладі дошкільної освіти

Дізнайтеся про форми організації методичної роботи в дитячому садку, які допоможуть вихователям розвивати свій творчий потенціал, постійно підвищувати професійну кваліфікацію і забезпечать високий рівень проведених занять
47529

Як проводити батьківські збори в школі

Батьківські збори в школі— основний спосіб комунікації педагогічного колективу з батьками. Щоб збори були вдалі, а освітня робота ефективна, розглянемо види, форми проведення, теми батьківських зборів
39077

Аптечки у школі: як правильно укомплектувати та зберігати

Скористайтеся переліком медичних засобів у закладі освіти та дізнайтеся як правильно укомплектувати аптечку. Адже, як правило, діти схильні до травм і ніколи не знаєш в який момент потрібно буде надати допомогу. Важливо у такий момент мати все під рукою, зібране в одному місці.
42293

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді