Школи встановлюють тривалість робочого тижня самостійно

Відповідно до пункту 9.3. Державних санітарних правил і норм влаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організації навчально-виховного процесу, введення 5-ти або 6-денного робочого тижня для учнів усіх типів загальноосвітніх навчальних закладів здійснюється за умови дотримання допустимого навантаження та за умови роботи закладу не більше, ніж у дві зміни.

Згідно з частиною третьою статті 16 Закону України «Про загальну середню освіту» структура навчального року (за чвертями, півріччями, семестрами) та тривалість навчального тижня встановлюються загальноосвітнім навчальним закладом незалежно від підпорядкування, типів і форм власності в межах часу, передбаченого робочим навчальним планом, за погодженням з відповідним органом управління освітою.

Так, розпочинається навчальний рік у День знань — 1 вересня і закінчується не пізніше 1 липня наступного року.

Режим роботи загальноосвітнього навчального закладу визначається ним на основі нормативно-правових актів та за погодженням з територіальними установами державної санітарно-епідеміологічної служби.

Відповідно до пункту 9.3. Державних санітарних правил і норм влаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організації навчально-виховного процесу (ДСанПіН 5.5.2.008-01), введення 5-ти або 6-денного робочого тижня для учнів усіх типів загальноосвітніх навчальних закладів здійснюється за умови дотримання допустимого навантаження та за умови роботи закладу не більше, ніж у дві зміни.

Допустима сумарна кількість годин (уроків) тижневого навантаження учнів за 5-денним (6-денним) навчальним тижнем у класах: 1-х — 20 (22,5); 2-х — 22 (23); 3-х — 23 (24); 4-х — 23 (24); 5-х — 28 (30); 6-х — 31 (32); 7-х— 32 (34); 8-х — 33 (35); 9-х — 33 (36); 10-12-х — 33 (36).

Тривалість уроків у загальноосвітніх навчальних закладах становить: у 1-х класах — 35 хв., у 2-4-х класах — 40 хв., у 5-11-х класах — 45 хв.

Зміна тривалості уроків допускається за погодженням з відповідними органами управління освітою та органами державної санітарно-епідеміологічної служби.

Важливо у випадку збільшення зимових канікул врахувати потребу в змістовному дозвіллі учнів у цей час, а відповідно і залучення педагогічних працівників навчальних закладів до цієї роботи, яке повинно відбуватися згідно з вимогами чинного законодавства та положень Галузевої угоди (п. 5.2.1).

Вебінар ВМДЗ

Статті за темою

Усі статті за темою

Структура системи забезпечення якості освіти

За розбудову внутрішньої системи забезпечення якості освіти відповідає керівник, а за проведення інституційного аудиту - Державна служба якості освіти. Ці дві системи тісно пов’язані між собою, оскільки критерії, за якими має проводитись самооцінювання освітньої діяльності та інституційний аудит - однакові
27130

Вступна кампанія 2025: що потрібно знати вже зараз

За якими правилами відбуватиметься вступна кампанія 2025 року, що зміниться у державній підсумковій атестації (ДПА), як держава планує з допомогою НМТ 2025 вдовольнити потреби ринку праці? Читайте далі
76

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді