Рекомендації щодо діяльності керівників гуртків дошкільних закладів

На сайті Міністерства освіти і науки України опубліковано листа, в якому подано рекомендації для використання в педагогічній практиці.

Міністерство освіти і науки України оприлюднило листа «Щодо вирішення окремих питань діяльності керівників гуртків дошкільних навчальних закладів» від 18.09.2014 № 1/9-473 з рекомендаціями для працівників дошкільних закладів освіти.

Відповідно до законодавства та нормативно-правових актів України у дошкільних навчальних закладах передбачено посаду керівника гуртка з розрахунку 0,125 штатної одиниці на одну групу, а заробітна плата визначається на підставі фактичної кількості відпрацьованих годин.

У листі наведено приклад розрахунку кількості штатних одиниць керівника гуртка дошкільного навчального закладу. Визначення розміру заробітної плати керівника гуртка, де ставка заробітної плати встановлюється на підставі затрат робочого часу в астрономічних годинах (60 хвилин) і норма годин на одну тарифну ставку керівника гуртка становить 18 годин на тиждень.

Щорічна основна відпустка у керівників становить від 42 до 56 календарних днів у випадку, коли педагоги працюють з дітьми, які потребують корекції фізичного і психічного розвитку.

З урахуванням типу дошкільного навчального закладу, завдань та напрямів його діяльності, керівник кожного дошкільного навчального закладу за погодженням з профспілковим комітетом має розробити посадову інструкцію керівника гуртка та затвердити графік його роботи.

Окрім основних програм, для організації роботи з дітьми в гуртках варто використовувати додаткові парціальні та інші програми, затверджені відповідно до законодавства, які є основою для організації діяльності дошкільних навчальних закладів за певним пріоритетним напрямом (художньо-естетичний, пізнавальний, етнокультурний фізкультурно-оздоровчий, тощо).

Зазначені рекомендації будуть надруковані в Інформаційному збірнику та розміщені на офіційному веб-сайті Міністерства освіти і науки України.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Електронні дидактичні засоби в роботі з дошкільниками: що перевіряти

Аналізуємо, що брати до уваги під час контролю використання електронних дидактичних засобів у дитячому садку. Скористайтеся карткою контролю використання педагогами електронних дидактичних засобів
45

Як заповнити ІПР дитини з особливими освітніми потребами — зразок

Індивідуальна програма розвитку (ІПР) – обов’язковий документ для дитини з особливими освітніми потребами, яка є вихованцем дошкільного закладу чи учнем школи. З’ясуйте все про зразки цих документів та скачайте собі шаблони
5949

Адвент-читання для дітей: в очікуванні свята

Пропонуємо скористатися практикою адвент-читань. Така робота з літературними творами найкраща у форматі літературних хвилинок. Це художнє читання для душі, яке можна доповнити й розбавити різними видами активностей з огляду на можливості дітей і вихователя, а також на конкретну ситуацію
6283

Як використати чат GPT у роботі з учнями

Поява чат-бота зі штучним інтелектом ChatGPT викликала справжній фурор серед дітей та дорослих. Появу чат-бота можна ігнорувати, а можна використати у роботі з учнями та під час підготовки до уроків. Ділимося ідеями у статті.
4048

Робота інклюзивно-ресурсних центрів в умовах воєнного стану

29 квітня 2022 року під час засідання Кабінету Міністрів України було ухвалено зміни до Положення про інклюзивно-ресурсні центри щодо розширення кола завдань на період дії воєнного стану. Що це за зміни і кого вони стосуються – читаймо далі.
212

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді