Робота з батьками: багаторівневість питання

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

Інноваційна форма активізації батьків за допомогою стенда, подолання проявів буллінгу серед учнів початкової школи, міфи про гроші й успішність, сензитивний період розвитку рухових якостей у дітей, доплата практичному психологу за завідування кабінетом, порядок атестації педагогічного працівника — усе це та багато іншої корисної інформації читайте на сторінках лютневого числа журналу «Практичний психолог: Школа».

Тепло і затишок кожній людині дарує передусім її рідна оселя, сім’я. Однак якщо родина зазнає скрути чи втрат, то їй має допомогти практичний психолог. Адже одним із його професійних завдань є забезпечення адекватної взаємодії між різними поколіннями родини, розв’язання сімейних конфліктів та налагодження спілкування між дітьми і батьками.

У британців існує прислів’я про те, що кожна сім’я має в шафі свій «скелет». Такі приховані родинні «скелети» можуть впливати на психіку дитини. Підтвердженням цього є поняття «сімейний міф», про яке йдеться у статті «Міф як сімейна ідеологія». Також у публікації можна ознайомитися з сімейними міфологемами — причинами виникнення дисфункцій, які порушують родинну гармонію.

Сімейна дискримінація також перешкоджає ефективній самореалізації всіх членів родини. Передумови її виникнення та види розглянуто в матеріалі «Сімейна дискримінація: чому виникає та чим загрожує».

Часто дискримінація призводить до насильства в сім’ї, що є фактичним проявом агресії. Однак остання може бути прихованою — проявлятися переважно в міжособистісних маніпуляціях: залякуванні, змушуванні поступитися або відмовитися від чогось тощо. Визначити маркери прихованої агресії в дитячо-батьківських взаєминах та організувати відповідну корекційно-розвивальну роботу дасть змогу публікація «Феномен прихованої агресії у взаємодії дорослих і дітей».

Одним із неординарних варіантів удосконалення діяльності практичного психолога щодо налагодження взаємин між батьками і дітьми є їхнє зацікавлення історією свого роду. У статті «Генеалогічне дослідження як інструмент порозуміння поколінь» читайте про те, як розпочати вивчення свого родоводу: започаткувати архів, укласти генеалогічну таблицю, скористатися ресурсами інтернету та бібліотек тощо. Окрім того, у матеріалі подано приклад першої генеалогічної таблиці.

Із публікації «Діагностуємо творчі здібності, або Креативність у тренді» дізнаєтеся, на які особливості слід зважати практичному психологу, щоб грамотно визначити рівень обдарованості дитини. Адже фахівець часто вдається до такого діагностування, однак рідко зважає на те, що діти — це особистісна категорія, яку неможливо потрактувати однозначно.

Інноваційна форма активізації батьків за допомогою стенда, подолання проявів буллінгу серед учнів початкової школи, міфи про гроші й успішність, сензитивний період розвитку рухових якостей у дітей, доплата практичному психологу за завідування кабінетом, порядок атестації педагогічного працівника — усе це та багато іншої корисної інформації читайте на сторінках лютневого числа журналу «Практичний психолог: Школа».

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Психологічна підтримка учнів, батьків та педагогів під час війни

Які техніки психологічної підтримки використовувати, щоб зберегти психічне здоров’я та підвищити адаптаційні можливості людини до складних умов та життя у стані тривоги, невизначеності та стресу
4610

Десять поширених помилок у мовленні освітян

Розберемо 10 поширених помилок у мовленні освітян — кальки з російської, неправильне написання абревіатур і відмінювання прізвищ тощо. Читайте, навчайтеся та навчайте!
62

Влаштуйте День Землі в дитячому садку

22 квітня у всьому світі відзначають Міжнародний день Землі. Скористайтеся нагодою поговорити з вихованцями про цінність природних ресурсів. Проведіть заходи, що формуватимуть в дітей екологічну свідомість
10811

Як скласти протокол батьківських зборів у ЗДО

Як скласти протокол батьківських зборів легко та ефективно. Скористайтеся поданою структурою протоколу, яка прийнятна для загальних та групових батьківських зборів.
103091

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді