Сценарії до маминого свята
Веснянка: СКАЧАТИ музику та слова пісні
Сучасне телебачення та інтернет знайомлять малюків із новими казковими персонажами: Лунтик, свинка Пеппа, Фіксики, Смішарики. Коли я запитала у своїх вихованців, кого з мультиплікаційних героїв вони хотіли би побачити на весняному святі в дитячому садку, багато хто з них обрав Губку Боба. Після цієї бесіди довелося тісніше познайомитися з цим мультиплікаційним улюбленцем — переглянути багатосерійний мультфільм про кумедного жителя океану. Відтак я дійшла висновку, що Губка Боб — персонаж дуже веселий, добрий та працелюбний. Можливо, дехто з дорослих вважає його надто поверхневим, але діти сприймають його по-своєму. Для них він — цікавий чоловічок, який постійно змушений викручуватися з тієї чи тієї халепи.
Губка Боб викликає у малюків найщиріші позитивні емоції. А поділяти та задовольняти дитячі інтереси, очікування — украй необхідно, тим паче, коли йдеться про свято. Губка Боб, до всього, ще й є представником чоловічої статі, тож «запросити» його на свято Восьмого березня мені здалося дуже доречним. Хто, як не казковий веселун може дати малюкам найліпші поради, як привітати улюблених жінок. Тому й сценарій свята побудовано так, що перед кожним вітальним номером дітлахів Губка Боб подає свою оригінальну «підводку».
Костюм Губки Боба дуже простий у виготовленні, що також важливо у наш скрутний час. Отже, знадобиться картонна коробка з-під великогабаритної побутової техніки — вона стане основою вбрання. Потрібно буде лише обгорнути коробку жовтим гофрованим папером. А для виготовлення обличчя та елементів одягу персонажа стануть у пригоді кілька аркушів кольорового паперу. Після цього потрібно канцелярським ножем вирізати на каркасі коробки отвори для рук. От і все — костюм готовий! Залишилося надягнути його талановитому вихователю, який зможе перевтілитися у Губку Боба і розважити малюків.
Роботу з дитиною раннього віку педагогам слід не вибудовувати за принципом розвитку окремих психічних процесів, а скеровувати на загальне, максимально різнобічне ознайомлення малюка зі світом предметів, людей і взаємин.
Усі вірші сценарію складено з урахуванням дитячих вікових особливостей. Вони зручні для вимовляння, тому їх доволі легко розучувати. Водночас вірші наповнені необхідним та доступним для дошкільників змістом і доречними жартами.
До сценарію увійшли також невеличкі сценічні діалоги. Такі номери на святах сприяють розвитку комунікативних здібностей малюків. Інсценізація, елементи театралізації завжди мають виграшний, ефектний вигляд. Але цей вид діяльності розрахований на виконання творчо обдарованими дітьми, які мають чітку дикцію.
Особливого колориту весняному святу додає також традиційна гра з татусями, які зазвичай із неабияким азартом демонструють глядачам свої різнопланові здібності.
Провівши у своєму дитячому садку свято за цим сценарієм, я переконалася, що з вибором головного персонажа та репертуару для учасників таки не схибила, адже свято усім запам’яталося динамікою, сюрпризними несподіванками. Непогана «компанія» для створення святкового настрою, чи не так?
Пісенна колекція до свята весни
Дійові особи:
- Квітка
- Ведмедик
- Сонечко
- Пташка
- Губка Боб
- Тато
- Син
- Діти.
Реквізит:
- мішечок
- книжка
- іграшковий ведмедик
- коробка цукерок
- «трон», на який прикріплено портрет королеви
- столи з тарілками, картоплею та ножами
- ляльки у візочках
- мітли
- бутафорські пиріжки
- саморобні «шурхотунчики» з поліетиленових пакетів
- по дві штучні квітки для кожної дитини
- надувні кульки-сердечка.
Ольга Авдєєва,
музичний керівник дошкільного навчального закладу (ясла-садок) № 6, м. Цюрупинськ, Херсонська обл.