Дослідження щодо впливу соцмереж на психічне здоров’я молоді

Соцмережі можуть негативно впливати на психічне здоров’я підлітків, зокрема дівчат

Вплив соцмереж на сучасну молодь НАКАЗИ: кінець навчального року🖨

Генеральний хірург США Вівек Мерті вважає, що соціальні мережі можуть завдати серйозної шкоди психічному здоров’ю молоді, особливо дівчатам-підліткам.

Таку інформацію зазначають у ЗМІ, з посиланням на Reuters.

Детальніше ознайомитися з дослідженням (англійською мовою) цієї проблеми можна за посиланням

Генеральний хірург США — це голова Офіцерського корпусу охорони здоров’я США, який є основним представником з питань охорони громадського здоров’я у федеральному уряді США. Сьогодні цю посаду обіймає Вівек Мерті. Тому він закликає технологічні компанії забезпечити гарантії для дітей, які перебувають на критичних етапах розвитку мозку.

Як зазначає лікар, соцмережі мають певні переваги, однак є багато свідчень того, що вони можуть «зашкодити благополуччю дітей» та стати чинником кризи психічного здоров’я молоді.

Соціальні мережі можуть чинити такий вплив:

  • спричинити й закріпити проблеми зі сприйняттям тіла, 
  • вплинути на харчову поведінку і якість сну, 
  • призвести до соціальних порівнянь і низької самооцінки, особливо серед дівчат-підлітків.

Згідно з результатами дослідження, підлітки які проводять понад 3 години на день у соціальних мережах, стикаються з подвійним ризиком погіршення психічного здоров’я — наприклад, появою симптомів депресії та тривоги.

Зокрема, більшість респондентів-підлітків кажуть, що соціальні мережі допомагають їм почуватися прийнятими, відчувати підтримку у важкі часи, бути ближчими до своїх друзів, бути більш креативними.

95% молоді у віці 13-17 років повідомили, що користуються соціальними мережами, причому більше ніж третина робить це майже постійно.

Хоча 13 років — це мінімальний вік для користування соціальними мережами в США, майже 40% дітей у віці 8-12 років також проводять час у них.

Окрім того, генеральний хірург США Вівек Мерті акцентував, що політики повинні посилити стандарти безпеки, адже  неприйнятний та шкідливий контент досі залишається легкодоступним для дітей. Ідеться, зокрема, про дотримання вікових обмежень для контролю доступу до платформ соціальних мереж, прозорість щодо даних про вплив їхніх продуктів на дітей.

Алгоритми й дизайн платформ повинні бути спрямовані на максимізацію потенційних переваг соціальних мереж, а не на те, щоб змусити користувачів витрачати більше часу на них.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Від А до Я: ваш повний гід по наказах з основної діяльності

Хочете бути впевненими у кожному своєму управлінському рішенні? Наша стаття розкриває ключові аспекти складання та оформлення наказів з основної діяльності. Дізнайтеся про нормативні вимоги, структуру та інші нюанси, щоб ваші накази завжди були чинними, а управління — бездоганним і відповідальним
71833

Цькування на роботі: чи можливо його зупинити?

Чи знаєте ви, що цькування в педагогічному колективі може походити не лише від учнів чи батьків, а й від колег та навіть адміністрації школи? Ця прихована війна руйнує атмосферу довіри та професійного зростання. Отож, чим відрізняється мобінг від булінгу, як запобігти і як захиститися від такого явища – розбираємося у статті
8107

Моніторинг якості освіти в школі: хто, як і навіщо контролює освітній процес

Бажаєте зануритися в систему контролю за освітнім процесом? Наша стаття розкриває, хто саме здійснює моніторинг якості освіти — від внутрішніх ініціатив закладу до зовнішніх державних структур. Дізнайтеся про різні види моніторингу — від локального до міжнародного — та зрозумійте, як його результати впливають на розвиток шкільної освіти
35025

Медичний огляд майбутніх першокласників - 2025

Коли діти повертаються за парти під час війни, головна умова – безпека всіх учасників навчального процесу. Незалежно від того, яку форму навчання для дитини оберуть батьки, саме вони відповідають за проходження обов'язкових щорічних профілактичних медоглядів.
18900

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді