Вчителька та директор школи в Дніпрі отримали догани за мовний конфлікт

Директорка закладу освіти й вчителька отримали догани після мовного скандалу в Дніпрі

Мовний скандал у школі Дніпра Оновлена посадова інструкція вчителя початкових класів

У Дніпрі в школі №126 стався інцидент через спілкування російською мовою. У профільному комітеті вчительці та директору школи виписали догани.

Таку інформацію зазначили на сайті Радіо Свобода

Нещодавно вчитель місцевої школи використовувала під час спілкування з учнями російську мову, на що мати однієї учениці зробила їй зауваження. Після цього, за словами жінки, її дитину почали цькувати однокласники, а її саму — видалили з батьківського чату. 

Згодом начальниця відділу освітньої діяльності управління освіти департаменту гуманітарної політики міськради Дніпра Людмила Кошман зауважила, що після звернення мами учениці до школи №126 здійснили комісійний виїзд. У підсумку директор та вчитель отримали догану за недотримання мовного законодавства.

Заяви: як оформлювати та реєструвати

«Ми приїхали під час освітнього процесу, розмовляли з керівником, із заступниками директора, вчителями, подивилися сам освітній процес. Ми могли зайти в кабінети, де вчитель поводив урок, і могли послухати, що вчитель і якою мовою говорить, як спілкуються з дітьми. Заходили по черзі до різних вчителів. Відвідали уроки, переглянули документи закладу. А тоді вже було комісійно вирішено винести догану керівникові закладу за невиконання мовного законодавства», — наголосила Людмила Кошман.

Однак в адміністрації закладу освіти повідомили, що ситуацію з’ясували та факт булінгу дитини не підтвердили. Як зауважили в профільному комітеті, заклади освіти — автономні. І випадки булінгу розглядаються, за процедурою, саме в закладах.

Окрім того, начальниця відділу освіти міськради Дніпра зауважила, що за минулий рік до управління надійшло три скарги за недотримання мовного законодавства в школах Дніпра. Вони стосувалися вживання вчителями російської мови на уроках та використання російськомовного контенту. А на всі випадки у комітеті відреагували перевірками. 

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Завершення 2024/2025 навчального року в закладах загальної середньої освіти

Усе про завершення 2024/2025 навчального року: дати, оцінювання, документи та особливі випадки. МОН роз'яснює ключові питання для шкіл: визначення термінів, подолання освітніх втрат, переведення учнів, видача документів - зокрема за кордоном та з відзнакою, заохочення та оцінювання досягнень.
47920

Як оплачувати вчителям заміну уроків

У школах часто виникають ситуації, коли складно знайти вчителя, який може провести уроки замість колеги. Наприклад ситуація, коли вчитель фізики відмовляється заміняти уроки математики, чи вчитель літератури — уроки історії, і їм заміну оплачують не за 14 тарифним розрядом, а за 11-м, без надбавок за категорію, яку вони мають за своїм предметом. Як організувати та правильно оплатити заміну уроків — читайте у статті
120

Відпустки вчителів – 2025: тривалість, порядок надання та оплати

З’ясуємо норми щодо надання відпусток в умовах воєнного стану. Розглянемо види відпусток вчителів та інших працівників закладів загальної середньої освіти, а також питання поділу та перенесення відпустки, оплати відпускних. Надаємо зразок наказу про відпустку
159920

Обриси сучасного внутрішньошкільного контролю

Внутрішньошкільний контроль, моніторинг педагогічних процесів і явищ — ціла наука, а вміння успішно його здійснити — мистецтво. Не вдаючись у деталі, окреслимо основні моменти внутрішньошкільного контролю.
31571

Графік відпусток у закладі освіти

Графік відпусток — обов’язковий документ. За відсутність графіка чи не ознайомлення з ним працівників Держпраці притягує керівників до адміністративної відповідальності. Перевірте, чи правильно склали, затвердили й погодили документ
59611

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді