У МОЗ наголосили на захисті здоров’я шляхом проведення щеплень

У МОЗ запевняють, що «щеплення важливе для захисту тих, кого ви любите»

Важливість проведення щеплень

Стратегії успішної комунікації керівника

24 квітня розпочався Всесвітній тиждень імунізації. Щороку його проводять в останній тиждень квітня, аби нагадати про важливість щеплень для захисту людей — особливо маленьких дітей — від інфекційних хвороб.

Таку інформацію зазначили в Міністерстві охорони здоров’я України. 

«Для нашої країни це питання є вкрай важливим, адже рівень охоплення щепленнями в Україні недостатній. Водночас триває війна, яка через часте перебування людей в укриттях з іншими людьми, обмежений доступ до води тощо наближає інфекційні хвороби до кожного», — зауважили у відомстві.

Як акцентував головний державний санітарний лікар Ігор Кузін, за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, через пандемію COVID-19 рівень вакцинації знизився в усьому світі. Проте в Україні до викликів пандемії додалися і виклики війни, які спричиняють неабияке навантаження на медичну систему. Тож ми маємо не лише дбати про себе для себе, а й таким чином допомагати медикам. Військові боронять нас від явного ворога, а ми маємо захистити себе і своїх дітей від невидимих загроз — хвороб. 

Важливо, що в Україні наявні залишки вакцин з 2022 року та гарантовані надходження вакцин у 2023 році. Тому вони дозволять не переривати рутинну вакцинацію й забезпечать необхідне покриття потреб українців в обов’язкових щепленнях.

В Україні пропонуються щеплення проти 10 інфекційних хвороб:

  • гепатиту В,
  • туберкульозу,
  • поліомієліту,
  • дифтерії,
  • кашлюка,
  • правця,
  • гемофільної інфекції (Hib),
  • кору,
  • краснухи,
  • епідемічного паротиту («свинки»).

Зокрема, ці щеплення внесені до Національного календаря, отримати їх можна безоплатно в сімейного лікаря або педіатра.

Також діти у віці від 5 років і дорослі можуть безоплатно вакцинуватися проти COVID-19.

Зауважимо, що всі вакцини, які використовуються в Україні, є безпечними та ефективними.

Окрім того, кожна доза вакцини в календарі щеплень призначена для створення або підтримки захисту від хвороб. Якщо дитина пропускає щеплення або отримує його пізніше — збільшується ризик інфікування й серйозного перебігу захворювання. Однак у випадку, якщо якусь вакцинацію пропущено, не треба починати всю серію спочатку. Украй важливо надолужити пропущені дози якомога швидше, а для складання графіку варто звернутися до лікаря.

У МОЗ рекомендують робити кілька щеплень одночасно, адже це світова практика, що дозволяє захиститися від кількох захворювань одразу. Застосування багатокомпонентних вакцин зменшує кількість візитів до лікаря, уколів та надає захист від кількох інфекцій одразу.

«Пам’ятайте, кожне щеплення важливе для вашого захисту і захисту тих, кого ви любите», — наголосили в Міністерстві охорони здоров’я.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустки вчителів – 2025: тривалість, порядок надання та оплати

З’ясуємо норми щодо надання відпусток в умовах воєнного стану. Розглянемо види відпусток вчителів та інших працівників закладів загальної середньої освіти, а також питання поділу та перенесення відпустки, оплати відпускних. Надаємо зразок наказу про відпустку
168896

Від А до Я: ваш повний гід по наказах з основної діяльності

Хочете бути впевненими у кожному своєму управлінському рішенні? Наша стаття розкриває ключові аспекти складання та оформлення наказів з основної діяльності. Дізнайтеся про нормативні вимоги, структуру та інші нюанси, щоб ваші накази завжди були чинними, а управління — бездоганним і відповідальним
71905

Цькування на роботі: чи можливо його зупинити?

Чи знаєте ви, що цькування в педагогічному колективі може походити не лише від учнів чи батьків, а й від колег та навіть адміністрації школи? Ця прихована війна руйнує атмосферу довіри та професійного зростання. Отож, чим відрізняється мобінг від булінгу, як запобігти і як захиститися від такого явища – розбираємося у статті
8127

Моніторинг якості освіти в школі: хто, як і навіщо контролює освітній процес

Бажаєте зануритися в систему контролю за освітнім процесом? Наша стаття розкриває, хто саме здійснює моніторинг якості освіти — від внутрішніх ініціатив закладу до зовнішніх державних структур. Дізнайтеся про різні види моніторингу — від локального до міжнародного — та зрозумійте, як його результати впливають на розвиток шкільної освіти
35103

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді