Який алгоритм самовдосконалення педагога

2785

Запитання

Які кроки самовдосконалення педагога закладу дошкільної освіти?

Відповідь

12 запитань і відповідей про атестацію

Особистісна зрілість кожного вихователя проявляється в його умінні визначати свою «зону найближчого розвитку» у професійному значенні, тобто виокремлювати перспективні шляхи розширення зон саморозвитку.

Аби допомогти педагогам у цьому, пропонуємо такий алгоритм дій:

Крок 1. Самоаналіз діяльності — виявлення причини невдач і успіхів.

Наприклад, продіагностуйте комунікативну компетентність за однією з трьох методик.

Крок 2. Формування списку недоліків, які слід усунути, та рис характеру і якостей особистості, що потребують удосконалення й підсилення.

Крок 3. Складання програми­-максимум на рік (відвідування тренінгів, використання різних методів і прийомів самовпливу, робота над мовленням тощо).

Крок 4. Складання програми-­мінімум — плану роботи над собою на місяць/тиждень/день з визначенням чітких термінів дій.

Крок 5. Проведення самомоніторингу та зовнішнього оцінювання — щомісячне аналізування результатів діяльності та корегування програми самовдосконалення.

За матеріалом Марії Галяпи, завідувача дошкільного навчального закладу № 256, Київ

Дізнайтеся, як використовувати SWOT-аналіз у методичній роботі.

Телеграм Педрада запрошення

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Тайм-менеджмент педагога: встигнути все

Із статті дізнаєтеся: як сортувати справи не за часом, а «за розміром»; які чотири методи тайм-менеджменту ефективні у плануванні справ; як за допомогою піраміди відсікати зайве, щоб зосередитися на важливих справах; як отримати задоволення від виконання складних завдань
6528

Інноваційні технології в дитячому садку

Які інноваційні педагогічні технології застосовувати в дитсадку та з чого почати впровадження. Суть поняття «освітні інновації», переліки інноваційних технологій та приклад засідання творчої групи. Презентація «Інноваційні технології в ДНЗ».
172821

Інтегроване заняття: суть, структура, підготовка

Як інтегрувати зміст освіти, формувати у дітей цілісне світобачення та здатність побачити взаємозв’язки між людиною і світом речей, природи, культури? Один із шляхів — інтегровані заняття. Досвід показує, що інтегрований підхід успішно може застосовуватися щоденно. Тож цей матеріал — про інтегровані заняття.
35198

Який він – сучасний керівник закладу освіти?

Креативний, самодостатній, розуміє як створити комфортний освітній простір у закладі, реалізовує успішні ідеї щодо покращення якості освіти, забезпечує умови для самореалізації дітей та педагогів. Впізнаєте себе? Тоді ви ідеально підходите на посаду керівника. Та це ще не всі характеристики. Детальніше - у публікації.
33381