Відповідь
Коли річне завдання для закладу дошкільної освіти визначене, керівник закладу й вихователь-методист особливу увагу приділяють його формулюванню.
Воно має містити відповіді на запитання:
- Що?
- У кого?
- У процесі чого?
Наприклад, річне завдання «Оптимізувати предметно-просторове розвивальне середовище для формування навичок безпечної поведінки дошкільників»:
- що — формування навичок безпечної поведінки
- у кого — у дошкільників
- у процесі чого — оптимізації предметно-просторового розвивального середовища.
Щоб якісно розв’язати поставлене завдання, потрібно чітко усвідомити проблему (що), на розв’язання якої воно спрямоване. Відтак спрогнозувати, завдяки чому, якими засобами буде розв’язана проблема (у процесі чого). А також маємо визначити, хто буде основним суб’єктом вивчення, тобто у кого найбільше будемо відстежувати якісні зміни — у дітей чи педагогів.
12 запитань і відповідей про атестацію
Портфоліо вихователя — це спосіб продемонструвати свій підхід до професії, показати себе як фахівця, який постійно розвивається. Як створити й оформити портфоліо вихователя дошкільного закладу? Яким воно має бути і чи є необхідною умовою для атестації чи конкурсу? Про це — у статті.
Як інтегрувати зміст освіти, формувати у дітей цілісне світобачення та здатність побачити взаємозв’язки між людиною і світом речей, природи, культури? Один із шляхів — інтегровані заняття. Досвід показує, що інтегрований підхід успішно може застосовуватися щоденно. Тож цей матеріал — про інтегровані заняття.
У чому полягає інтерактивне навчання та які інтерактивні методи використовувати в роботі з дошкільниками, учнями й педагогами. Принципи, завдання, класифікації, приклади інтерактивних методів навчання
Свято зустрічі Весни для дошкільників можна провести у різних форматах. Пропонуємо сценарій музично-спортивної розваги «Як дружні козачата Весну визволяли»
Які форми роботи допоможуть познайомити дітей дошкільного віку з художньою літературою і зацікавити книжками