Відповідь
Коли річне завдання для закладу дошкільної освіти визначене, керівник закладу й вихователь-методист особливу увагу приділяють його формулюванню.
Воно має містити відповіді на запитання:
- Що?
- У кого?
- У процесі чого?
Наприклад, річне завдання «Оптимізувати предметно-просторове розвивальне середовище для формування навичок безпечної поведінки дошкільників»:
- що — формування навичок безпечної поведінки
- у кого — у дошкільників
- у процесі чого — оптимізації предметно-просторового розвивального середовища.
Щоб якісно розв’язати поставлене завдання, потрібно чітко усвідомити проблему (що), на розв’язання якої воно спрямоване. Відтак спрогнозувати, завдяки чому, якими засобами буде розв’язана проблема (у процесі чого). А також маємо визначити, хто буде основним суб’єктом вивчення, тобто у кого найбільше будемо відстежувати якісні зміни — у дітей чи педагогів.
12 запитань і відповідей про атестацію
У чому полягає інтерактивне навчання та які інтерактивні методи використовувати в роботі з дошкільниками, учнями й педагогами. Принципи, завдання, класифікації, приклади інтерактивних методів навчання
Особливості функціонування внутрішньої системи забезпечення якості дошкільної освіти МОН висвітлило у нових Методичних рекомендаціях. Розглянемо їх
Які інноваційні педагогічні технології застосовувати в дитсадку та з чого почати впровадження. Суть поняття «освітні інновації», переліки інноваційних технологій та приклад засідання творчої групи. Презентація «Інноваційні технології в ДНЗ».
Як інтегрувати зміст освіти, формувати у дітей цілісне світобачення та здатність побачити взаємозв’язки між людиною і світом речей, природи, культури? Один із шляхів — інтегровані заняття. Досвід показує, що інтегрований підхід успішно може застосовуватися щоденно. Тож цей матеріал — про інтегровані заняття.
Майстер-клас для педагогів: навчаємо дітей розповідати історії за серією сюжетних картин на основі літературних творів