Нові вимоги МОН: як заклади освіти мають пережити зиму 2025/26

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

Автор
редактор стрічки новин порталу «Педрада»
МОН дало вказівки щодо підготовки до 2025/2026 навчального року : укриття, енергонезалежність і безпечне середовище

Нові вимоги МОН: як заклади освіти мають пережити зиму 2025/26

Підвищення кваліфікації по-новому: МОН пропонує зміни у правилах     Чекліст: Підготовка закладу освіти до осінньо-зимового періоду 2025/2026
    Скачати  

Міністерство освіти і науки України надало інструкції щодо підготовки закладів освіти до нового 2025/2026 навчального року та проходження осінньо-зимового періоду. В умовах воєнного стану, можливих блекаутів і триваючих бойових дій головна мета — забезпечити безпечне середовище для учасників освітнього процесу.

🔹 Основні вказівки МОН

  • Укриття — в пріоритеті. Освітні заклади мають облаштовувати або добудовувати захисні споруди: найпростіші укриття, сховища, споруди подвійного призначення. Важливо дотримуватись норм щодо пожежної безпеки, вентиляції, доступності, евакуаційних виходів, інтернету тощо.
  • Рекомендовано використовувати проєкт «Моя фортеця» — це інструкції щодо облаштування укриттів.
  • Готовність до блекаутів. МОН закликає забезпечити заклади освіти резервними джерелами живлення — генераторами, пальним, вугіллям і дровами.
  • До комісій з приймання закладів освіти слід залучати представників держнагляду у сфері безпеки (за згодою).
  • Очна форма навчання — пріоритет, але за умов безпечного середовища.

Підготовка до зими: скачати ЧЕКЛІСТ 🖨

МОН наголошує, що Інструктивно-методичні матеріали мають рекомендаційний характер. Рішення щодо порядку підготовки та перевірки готовності закладу освіти до нового навчального року та опалювального сезону приймають відповідні керівники з урахуванням особливостей функціонування закладів освіти на місцях.

📌 Також освітянам рекомендують користуватися Інструктивно-методичними матеріалами, які МОН ще у 2022 році надало для підготовки до опалювального сезону та цивільного захисту.

 

додаток

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Самоосвіта вчителя: безперервний процес зростання

Професійний розвиток — це зростання майстерності через здобуття нового та переосмислення вже наявного досвіду. Хочете дізнатися, як ефективно організувати самоосвіту? Продовжуйте читати!
19733

Зарахування, відрахування та переведення вихованців до ЗДО: новий Порядок

З'ясуємо основні вимоги Порядку зарахування, відрахування та переведення вихованців до державних та комунальних закладів освіти для здобуття дошкільної освіти, який МОН розробило відповідно до нового Закону про дошкільну освіту
47810

Портфоліо вихователя: що це, навіщо і як його оформити

Портфоліо вихователя — це спосіб продемонструвати свій підхід до професії, показати себе як фахівця, який постійно розвивається. Як створити й оформити портфоліо вихователя дошкільного закладу? Яким воно має бути і чи є необхідною умовою для атестації чи конкурсу? Про це — у статті.
50522

Критерії оцінювання навчальних досягнень учнів за вимогами НУШ

Розуміння критеріїв оцінювання – ваш ключ до ефективного навчання. У цій статті ви знайдете відповіді на питання, як оцінювати знання учнів, як це працює в різних класах і форматах навчання, та як зробити цей процес справедливим і зрозумілим для кожного. Читайте далі, щоб опанувати інструменти, які допоможуть вашим учням досягати кращих результатів!
269640

Відображаємо робочий час вихователів у табелі обліку і тарифікаційному списку

Норми нового Закону про дошкільну освіту та підзаконних актів слід враховувати під час відображення робочого часу вихователя в тарифікаційному списку, графіку роботи, табелі обліку використання робочого часу. З’ясуємо, як саме
19331

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді