У МОН впорядкували оплату праці педагогів дитсадків: нові норми робочого часу та обов'язків
Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму
Міністерство освіти і науки України надало роз’яснення щодо порядку оплати праці педагогічних працівників у закладах дошкільної освіти. Зміни набрали чинності 3 березня 2025 року відповідно до наказу МОН №100, який узгоджено з новою редакцією Закону України «Про дошкільну освіту» №3788-ІХ.
Зміни в оплаті праці педагогів ЗДО
Згідно з новими правилами, посадовий оклад вихователів, методистів та інших педагогів дитсадків тепер визначається на основі усього робочого часу, передбаченого законодавством, а не лише за кількість годин безпосередньої роботи з дітьми.
Для працівників встановлені такі норми робочого часу:
- 35 годин/тиждень — для керівників, вихователів-методистів, соціальних педагогів, асистентів вихователя;
- 30 годин/тиждень — для вихователів, психологів, логопедів, інструкторів з фізкультури, музичних керівників, керівників гуртків.
Нововведенням також стало чітке розмежування педагогічного навантаження як складової частини робочого часу. Наприклад:
- Вихователь, інструктор з фізкультури має норму навантаження 25 год/тиждень;
- Музичний керівник — 24 год;
- Психолог, дефектолог, логопед — 20 год;
- Керівник гуртка — 18 год.
Решта часу передбачена для методичної, організаційної та іншої педагогічної діяльності. Якщо педагог виконує більше годин безпосередньої роботи з дітьми, ніж передбачено законом, ці години мають бути додатково оплачені.
Відтепер у тарифікаційних списках оплата праці має враховувати загальний робочий час. Для цього вводиться формула перерахунку, яка дозволяє перевести педагогічне навантаження у години повного робочого часу.
Додаткова оплата за понаднормову роботу
Якщо вихователі продовжують працювати за старою нормою — 30 годин із дітьми щотижня — вони мають право на додаткову оплату за 5 годин понаднормової роботи. Це особливо актуально для закладів, які не оновили штатні розписи після 1 січня 2025 року, коли набув чинності новий закон.
Як наголосили в МОН, методична та інша педагогічна діяльність може виконуватися за межами дитсадка, у тому числі дистанційно. Гнучкий графік також дозволяє частково працювати поза межами установи, що важливо для організації ефективної та сучасної роботи.
Робочий час може перевищувати режим роботи закладу
З огляду на специфіку роботи та дозволені форми її виконання, робочий час педагогічного працівника може бути довшим за встановлений графік дитсадка, якщо частина обов’язків виконується, наприклад, удома або поза установою.
Керівник ЗДО відповідає за планування та організацію роботи, затвердження графіків, посадових інструкцій та штатних розписів. Він також має забезпечити дотримання нового законодавства у частині оплати праці та тривалості робочого часу педагогів.