Благодійна акція «Шкільні книжкомрії»: як підтримати шкільні бібліотеки

Автор
редактор стрічки новин порталу «Педрада»
Як втілити «книжкомрії» українських дітей: savED i Readeat стартували благодійну акцію для шкільних бібліотек

Учні Чернігівської гімназії на фоні закладу

Проєктна діяльність учнів

До Міжнародного дня книгодарування, який відзначають 14 лютого, благодійний фонд savED спільно з книгарнею Readeat започаткували ініціативу «Шкільні книжкомрії». Її мета — допомогти українським школам поповнити бібліотечні фонди необхідними книгами.

Перший етап акції спрямований на підтримку десяти навчальних закладів Чернігова, значна частина яких зазнала руйнувань через обстріли. Наприклад, Чернігівська гімназія №11, яка слугувала укриттям для місцевих жителів у 2022 році, втратила частину своєї будівлі, а Чернігівська школа №25 постраждала від прямого влучання снаряду, що зруйнував дах і вибив вікна. Попри всі труднощі, ці заклади продовжують працювати та навчати дітей.

Благодійна акція «Шкільні книжкомрії»

Кожен охочий може підтримати шкільні бібліотеки на сайті Readeat. Там школи сформували списки бажаних книжок, які можна придбати онлайн та надіслати безпосередньо у заклад освіти.

«У нас навчаються учні початкової школи, тобто 1-4 класи. Ці свідомі школярі тільки починають свій шлях навчання, тому дуже важливо надихнути їх, як і решту дітей, на любов до читання», — прокоментувала директорка школи Наталія Кириленко.

«Благодійну ініціативу від Readeat та savED ми вирішили запустити саме до Дня книгодарування, бо на нашу думку країна, в якій багато читають, це країна, в якій комфортно жити і ростити дітей. Щиро вважаємо, що книжкомрії маленьких українців мають збуватися, і всім нам під силу їх здійснювати. Кожен українець може зручно долучитися й за декілька кроків придбати конкретну книжку до конкретної бібліотеки, яку сам обере», — розповів засновник мережі книгарень Readeat Дмитро Феліксов.

Чернігівський заклад освіти після руйнування

Фонд savED наголошує, що проблема забезпечення шкільних бібліотек актуальна для всієї України, тому в майбутньому ініціатива може охопити й інші громади.

«Через війну багато бібліотек втратили свої книжкові фонди. Частина книг була навмисно знищена окупантами. Наше завдання — допомогти школам отримати якісну українську літературу, щоб діти мали доступ до сучасних і класичних творів», — зазначає менеджерка партнерств savED Ірина Дасюк.

Долучитися до акції «Шкільні книжкомрії» та переглянути списки книг можна вже зараз за посиланням.

За матеріалами savED

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Посилення безпеки закладів освіти: співпраця з поліцією охорони

Розглянемо, як у межах експериментального проєкту в закладах освіти організовують роботу офіцерів Служби освітньої безпеки, чим вона відрізняється від роботи шкільних офіцерів поліції, а також, як діють уповноважений поліцейський, команда реагування закладу освіти
11264

Використання штучного інтелекту в роботі вчителя

Інтернет-ресурси, зокрема нейромережі, стрімко набирають популярності. Ознайомтеся з основними відомостями про нейромережі та штучний інтелект в освітньому процесі. Скористайтеся досвідом, як створювати за їх допомогою навчальний контент і розвивати в учнів критичне мислення
187

Поєднання онлайн і офлайн форм навчання

Розглянемо форми дистанційного навчання, вимоги до його організації, а також з’ясуємо, чим дистанційна форма здобуття освіти відрізняється від використання технологій дистанційного навчання
6327

Академічна доброчесність: цінності, принципи та чинники впливу

Питання академічної доброчесності має бути складником Положення про внутрішню систему забезпечення якості освіти. Прописати це нескладно… Утім важливо, щоб це було не лише на папері. Тому ця стаття — для кожного педагога.
153

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді