Театр — це школа життя

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

Вийшло з друку четверте число журналу «Методична скарбничка вихователя», присвячене темі «Театр — це школа життя».

У четвертому числі журналу «Методична скарбничка вихователя» висвітлено тему театрального мистецтва, яка є дуже близькою дошкільникам. Дитина та гра, як і театр та гра, є невіддільними одне від одного. Під час театральної гри діти мають змогу перевтілитися в іншого, відчути його емоції та перейнятися його проблемами. Тому театр є справжньою школою життя для дошкільників.

Про основні напрями опрацювання театральної теми та особливості організації життєдіяльності дошкільників у межах кожного з них ідеться у вступній статті «Театр — це школа життя для дошкільників». У пригоді педагогам стануть і такі матеріали до теми: ідея, лексичне поле, очікувані результати опрацювання теми, її змістове наповнення у вигляді інтелектуальної карти, тематика інтегрованих занять на два тижні та плани-конспекти інтегрованих занять. А також добірка відповідних дидактичних матеріалів, поданих на картках картотеки.

Аби поповнити набір театральних атрибутів вашого дошкільного закладу, пропонуємо скористатися майстер-класами «Виготовляємо персонажів для лялькового театру» та «У гостях у казки «Рукавичка»: паперопластика», поданими на кольорових сторінках числа. Також на цих сторінках до вашої уваги: асоціативна карта, завдання для аудиту та ілюстрація до теми.

Доведено, що театральна діяльність винятково позитивно впливає на особистість дошкільника. Тож сповна використати ці її можливості пропонуємо, реалізувавши творчий проект «Сходинками до чарівного світу театру». Етапи творчого проекту, зокрема рекомендовані форми роботи під час кожного з них, а також сценарій вистави театру етичних мініатюр подано в статті «Підіймаємося сходинками до чарівного світу театру: творчий проект».

До проживання театральної теми варто долучати і батьків вихованців. Зокрема, варто порадити їм, як захопити дитину театральним мистецтвом. Про те, як організувати перший візит дошкільника до театру та підготуватися до вистави родинного театру удома — у статті «Роль батьків у залучення дитини до яскравого світу театрального мистецтва».

А ще для вас у цьому числі:

  • конспект інтегрованого заняття для дітей старшого дошкільного віку «Це — диво-театр»;
  • пам’ятка для батьків «Як організувати театр удома»;
  • майстер-клас «Подарунок до Дня матері».

Докладніше — у квітневому числі журналу «Методична скарбничка вихователя».

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Педагогічне навантаження та оплата праці вчителів: відповідаємо на запитання

Чи не найбільше запитань, які надходять до нашого видавництва, стосуються оплати праці педагогів та педагогічного навантаження. Розглянемо найпоширеніші. Відповіді — за матеріалами журналу "Практика управління закладом освіти"
3361

Тижневе навантаження педагогів: зміни у дошкіллі

З’ясуємо, як змінилося педагогічне навантаження працівників закладів дошкільної освіти після набрання чинності новим Законом про дошкільну освіту, як співвідноситься педагогічне навантаження і робочий час. Ознайомтеся з таблицею, у якій ми порівняли нинішній обсяг педнавантаження працівників ЗДО з тим, що був раніше
54508

Строковий трудовий договір з педагогами: відповідаємо на запитання

З’ясуємо, що таке строковий трудовий договір і чому навколо нього стільки суперечок: варто чи ні його укладати, хто від цього виграє, хто програє, наскільки він є корисним для працівника чи роботодавця
24839

Складаємо штатний розпис закладу дошкільної освіти

З’ясуємо, як проєктують штатний розпис дошкільного закладу і які зміни врахувати згідно з новим Законом про дошкільну освіту та новими Типовими штатними нормативами. Допоможемо вам внести зміни в штатний розпис, обрати форму та заповнити її без помилок
59838

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді