В Україні проходить акція «16 днів проти насильства»

Стартувала Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства»

Прояви насильства в сім'ї

Співпраця з органами громадського самоврядування

25 листопада розпочато всеукраїнську акцію «16 днів проти насильства» з метою привернути увагу до насильства у сім'ї та закликати до її подолання.

У цей період працівники ювенальної поліції проведуть заходи по всій Україні: відвідають дитячі установи, освітні заклади, щоб роз’яснити та поповнити знання підростаючого покоління щодо підвищення обізнаності про види насильства, роз'яснення правових механізмів захисту, заклик до нетерпимості до будь-яких проявів насильства.

Темою цьогорічної акції для проведення інформаційної кампанії, спрямованої на запобігання та протидію насильству, обрали «Кібернасильство».

«З початком повномасштабної війни ризики стикнутися з проявами такого насильства значно зросли. Так, зокрема, ворог використовує соціальні мережі як повноцінний інструмент війни», — зауважили у пресслужбі ювенальної поліції України.

Серед основних проявів насильства в цифровому середовищі є кіберпереслідування, кібердомагання, домашнє насильство з використанням інтернету, шантаж, маніпуляції, образи, поширення матеріалів інтимного характеру без згоди постраждалих тощо.

«Щорічно наприкінці осені ми проводимо цю акцію, аби привернути увагу суспільства до питання насильства та важливості спільнодії у боротьбі з його найрізноманітнішими проявами. Зокрема, в період війни зросли прояви насильства в інтернеті. Мета нашої кампанії — привернути увагу до цієї проблеми та дати інструментарій, як ідентифікувати й протидіяти подібним загрозам. Важливо, аби громадяни знали як убезпечити себе і уникнути загрозливих ситуацій в інтернеті», — наголосила віцепрем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції — міністр юстиції України Ольга Стефанішина.

Протягом 16 днів Міністерство юстиції розповідатиме про різні види насильства в Інтернеті, надасть рекомендації, як убезпечити себе та не постраждати від кіберпереслідувань, план дій у випадку, якщо зіткнувся з проявом насильства, актуальні сервіси та контакти для допомоги тощо.

«Мета нашої кампанії — допомогти користувачам мережі Інтернет ідентифіковувати, знати та вміти протидіяти ознакам такого насильства. Протягом 16 днів ми розповідатимемо про різні види насильства в Інтернеті, рекомендації як убезпечити себе та не постраждати від кіберпереслідувань, план дій у випадку, якщо зіткнувся з проявом насильства, актуальні сервіси та контакти для допомоги тощо», — акцентували в Офісі віцепрем’єрки.

Правоохоронці закликають людей, якщо вони стали свідками або жертвами насильства, не мовчати і звертатися за допомогою за цими номерами:

  • 102 — Національна поліція України,
  • 1547 — урядова гаряча лінія,
  • 0-800-213-103 — Безоплатна правова допомога,
  • у чатботі МВС.

Джерело: Фейсбук-сторінка Ольги Стефанішиної

Рекомендації МОН щодо атестації

Статті за темою

Усі статті за темою

Синхронне й асинхронне дистанційне навчання

Школи та учні вже пристосувались до нового формату навчання. Досить важко вибрати формат змішаного навчання з правильною комбінацією занять, яка була б комфортною і для закладу, і для учнів. Також потрібно обрати онлайн режим роботи – він може бути синхронним чи асинхронним. Давайте разом розбиратися в чому різниця.
93082

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді