Діти зможуть получити по 600 тисяч гривень через економічний паспорт

Теми:
Економічні паспорти українців фінансуватимуться з Фонду майбутніх поколінь

Економічний паспорт українцяДержбюджет-2022: основ­ні показники

Після ухвалення пакету законів про економічний паспорт із 2023 року на рахунки українців, народжених із 1 січня 2019 року, щороку нараховуватимуть дві мінімальні заробітні плати (нині це 6,5 тис. грн). Загалом після досягнення повноліття кожна дитина отримає близько 20 тисяч доларів або 600 тисяч грн.

Таку інформацію повідомила народна депутатка та голова партії «Слуга Народу» Олена Шуляк в ефірі програми «Сніданок з 1+1».

Як вона відзначила, економічні паспорти українців фінансуватимуться з Фонду майбутніх поколінь. Гроші туди будуть надходити за рахунок рентних платежів за користування надрами.

«30 років нашими надрами користувалася невеличка купка людей, які давно стали олігархами. А українці не мали до них жодного доступу не зважаючи на те, що за Конституцією надра належать народу України», — зауважила народна депутатка.

Окрім того, очільниця «Слуги Народу» роз’яснила, що відкривати рахунок дитині не потрібно — все відбуватиметься автоматично після отримання свідоцтва про народження. Інформація про новонародженого вноситься в реєстр, створюється рахунок у Фонді майбутніх поколінь і тоді запускається накопичення коштів.

Витратити їх можна буде на придбання житла, навчання в українських вишах, перерахувати на накопичувальний пенсійний рахунок. Кошти виплачують після досягнення повноліття, але в разі серйозної хвороби дитини їх можна буде отримати достроково.

«Щоб максимально захистити ці кошти, держава направлятиме їх на облігації внутрішньої державної позики — це державні цінні папери, які захищені від знецінення, на них буде отримуватися дохід у вигляді відсотків. Ці кошти будуть акумулюватися в цьому фонді, працюватимуть на економіку України, вкладатимуться в державні цінні папери, а з 2037 року почнуть виплачуватися українцям, які досягнуть повноліття», — прокоментувала Олена Шуляк.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Складаємо штатний розпис закладу дошкільної освіти

Формування штатного розпису є досить непростим процесом. Тож доводиться залучати і працівників дошкільного закладу, і фахівців кадрової служби, і економістів органу управління освітою. Як проектують штатний розпис дошкільного закладу
47807

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді