Діти зможуть получити по 600 тисяч гривень через економічний паспорт

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

Економічні паспорти українців фінансуватимуться з Фонду майбутніх поколінь

Економічний паспорт українцяДержбюджет-2022: основ­ні показники

Після ухвалення пакету законів про економічний паспорт із 2023 року на рахунки українців, народжених із 1 січня 2019 року, щороку нараховуватимуть дві мінімальні заробітні плати (нині це 6,5 тис. грн). Загалом після досягнення повноліття кожна дитина отримає близько 20 тисяч доларів або 600 тисяч грн.

Таку інформацію повідомила народна депутатка та голова партії «Слуга Народу» Олена Шуляк в ефірі програми «Сніданок з 1+1».

Як вона відзначила, економічні паспорти українців фінансуватимуться з Фонду майбутніх поколінь. Гроші туди будуть надходити за рахунок рентних платежів за користування надрами.

«30 років нашими надрами користувалася невеличка купка людей, які давно стали олігархами. А українці не мали до них жодного доступу не зважаючи на те, що за Конституцією надра належать народу України», — зауважила народна депутатка.

Окрім того, очільниця «Слуги Народу» роз’яснила, що відкривати рахунок дитині не потрібно — все відбуватиметься автоматично після отримання свідоцтва про народження. Інформація про новонародженого вноситься в реєстр, створюється рахунок у Фонді майбутніх поколінь і тоді запускається накопичення коштів.

Витратити їх можна буде на придбання житла, навчання в українських вишах, перерахувати на накопичувальний пенсійний рахунок. Кошти виплачують після досягнення повноліття, але в разі серйозної хвороби дитини їх можна буде отримати достроково.

«Щоб максимально захистити ці кошти, держава направлятиме їх на облігації внутрішньої державної позики — це державні цінні папери, які захищені від знецінення, на них буде отримуватися дохід у вигляді відсотків. Ці кошти будуть акумулюватися в цьому фонді, працюватимуть на економіку України, вкладатимуться в державні цінні папери, а з 2037 року почнуть виплачуватися українцям, які досягнуть повноліття», — прокоментувала Олена Шуляк.

Теми:

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Типи організації освітньої діяльності в дошкіллі: що нового

У Законі про дошкільну освіту визначено вісім типів організації освітньої діяльності. Таке розмаїття дає змогу забезпечити доступність дошкільної освіти для кожної дитини з урахуванням її індивідуальних особливостей, потреб, інтересів та здібностей. У цій статті більше розглянемо саме нові альтернативні типи дитсадків
611

Складаємо штатний розпис закладу дошкільної освіти

З’ясуємо, як проєктують штатний розпис дошкільного закладу і які зміни врахувати згідно нового Закону про дошкільну освіту. Допоможемо вам внести зміни в штатний розпис, обрати форму та заповнити її без помилок.
59323

Співпраця з органами громадського самоврядування в закладі освіти

Моделі співпраці з органами самоврядування: від авторитарної, коли керівник одноосібно відповідає за все, до демократичної — коли орган самоврядування отримує максимум повноважень. Обирайте свою!
1799

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді