Розробили мобільний додаток для вивчення української мови

Теми:
В Україні презентували мобільний додаток для вивчення української дітьми з національних меншин

Мобільний додаток для вивчення української мовиОсвітнє середовище: врахуйте під час самооцінювання

Фінський проєкт «Навчаємось разом» розробив мобільний додаток «ЙОЙ» для вивчення української мови учнями початкової школи з національних меншин.

Мобільний застосунок вже доступний для смартфонів з іOS та Android.

Додаток створено з метою допомагати вчителям у викладанні та учням у вивчення української в закладах освіти з мовами навчання національних меншин. Його можна використовувати як додатковий навчальний інструмент під час уроків.

Застосунок доступний українською, румунською та угорською мовами. Проте, як зазначає радник із питань мови проєкту «Навчаємось разом» Ігор Хворостяний, додаток має універсальний характер, тому не тільки угорська й румунська меншини можуть користуватися ним для вивчення української.

Головна ідея додатку — навчати дітей в ігровому форматі через реальні життєві ситуації. Так діти будуть готові до використання української мови в побуті та навчанні. Для цього в застосунку є два персонажі-помічники — Лулу та Лоло. Віртуальні помічники зачитують завдання, яке має на екрані смартфону виконати дитина, а варіанти відповіді дублюються зображеннями.

Структура додатку поділена на два рівні, проміжні та фінальний тести. Тести не призначені для виставлення оцінок, а лише для того, аби учень розумів свій рівень знань.

«Ми переконані, що мову можна й треба вчити «фаново», інтерактивно, весело, в динаміці. Мова — це не сухий набір правил чи закономірностей. Разом із тим, так можна переконатися, що цифрові технології можуть бути не лише злом, а й спонукою, класним інструментом навчання», — каже Ігор Хворостяний.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Складаємо штатний розпис закладу дошкільної освіти

Формування штатного розпису є досить непростим процесом. Тож доводиться залучати і працівників дошкільного закладу, і фахівців кадрової служби, і економістів органу управління освітою. Як проектують штатний розпис дошкільного закладу
47462

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді