В українських школах змінено дати проведення канікул

Заклади освіти в Україні змінили графіки канікул у новому навчальному році

Дати проведення канікул

Автономізація фінансів ЗДО: розв’язуємо робочі ситуації

Новий навчальний рік в Україні розпочнеться традиційно 1 вересня, а триватиме на місяць довше — до 28 червня наступного року. Процес навчання буде повністю пристосований під військові реалії у кожному конкретному регіоні країни, тому школи працюватимуть у трьох форматах: очний, онлайн та змішаний.

Керівництво закладів освіти та обласні військові адміністрації прийматимуть рішення, яку форму навчання запровадити в тому чи іншому закладі. Батьки учнів мають повне право перевести своїх дітей до іншої школи, якщо формат навчання там їх більше задовольняє.

Водночас графіки канікул будуть єдиними для всіх учнів. З цього року канікул буде більше, але й кількість навчальних днів збільшиться, щоб надолужити ті періоди, коли не було світла та навчальний процес переривався.

Таким чином дати канікул у 2023/2024 навчальному році наступні:

  • осінні канікули — з 23 по 29 жовтня 2023 року;
  • зимові канікули — з 23 грудня 2023 року до 7 січня 2024 року;
  • весняні канікули — з 25 по 31 березня 2024 року;
  • літні канікули — з 29 червня до 31 серпня 2024 року.

У закладах освіти Києва учні перших класів матимуть додаткові тижневі канікули у період з 19 по 25 лютого наступного року.

Згідно з планом, останній дзвоник пролунає 31 травня. Однак до 28 червня можуть проходити компенсаторні заняття для того, щоб надолужити «освітні втрати та розриви», атестація, інші заходи.

Щодо українських школярів, які проживають за кордоном та продовжують дистанційно проходити українську шкільну програму, то з 1 вересня їм потрібно буде проходити лише обов'язковий 6-8-годинний український блок (залежно від класу це українська мова, література, історія України, географія). Інші базові предмети учні вивчатимуть у місцевих школах та їх оцінки перенесуть в український табель.

За матеріалами Today

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустки – 2024: особливості надання

З 2022 року було введено норми щодо організації трудових відносин в умовах воєнного стану. Це стосувалося і відпусток. 2024 рік вніс свої корективи. Що залишилося сталим, а що зазнало змін – розбираємося у статті
143171

З чого починати цивільний захист у закладі освіти

Все частіше об’єктами уражень ворога стає цивільне населення. Убезпечити найвразливішу категорію – наших дітей – від ракетних атак, зберегти їх життя – ось найважливіше завдання педагогів. Що повинен робити кожен учасник освітнього процесу, хто керує цивільним захистом у навчальному закладі і як організувати цей процес – читаймо далі
86578

Щорічний звіт директора школи

Звітування можна провести в актовому залі, а можні і онлайн. Дізнайтеся, що врахувати для виступу онлайн, як його побудувати і що допоможе зробити його вдалим. Про що звітує директор і за якою структурою — у статті
47019

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді