В українських школах змінено дати проведення канікул

Заклади освіти в Україні змінили графіки канікул у новому навчальному році

Дати проведення канікул

Нові вимоги до медоглядів працівників ЗДО

Новий навчальний рік в Україні розпочнеться традиційно 1 вересня, а триватиме на місяць довше — до 28 червня наступного року. Процес навчання буде повністю пристосований під військові реалії у кожному конкретному регіоні країни, тому школи працюватимуть у трьох форматах: очний, онлайн та змішаний.

Керівництво закладів освіти та обласні військові адміністрації прийматимуть рішення, яку форму навчання запровадити в тому чи іншому закладі. Батьки учнів мають повне право перевести своїх дітей до іншої школи, якщо формат навчання там їх більше задовольняє.

Водночас графіки канікул будуть єдиними для всіх учнів. З цього року канікул буде більше, але й кількість навчальних днів збільшиться, щоб надолужити ті періоди, коли не було світла та навчальний процес переривався.

Таким чином дати канікул у 2023/2024 навчальному році наступні:

  • осінні канікули — з 23 по 29 жовтня 2023 року;
  • зимові канікули — з 23 грудня 2023 року до 7 січня 2024 року;
  • весняні канікули — з 25 по 31 березня 2024 року;
  • літні канікули — з 29 червня до 31 серпня 2024 року.

У закладах освіти Києва учні перших класів матимуть додаткові тижневі канікули у період з 19 по 25 лютого наступного року.

Згідно з планом, останній дзвоник пролунає 31 травня. Однак до 28 червня можуть проходити компенсаторні заняття для того, щоб надолужити «освітні втрати та розриви», атестація, інші заходи.

Щодо українських школярів, які проживають за кордоном та продовжують дистанційно проходити українську шкільну програму, то з 1 вересня їм потрібно буде проходити лише обов'язковий 6-8-годинний український блок (залежно від класу це українська мова, література, історія України, географія). Інші базові предмети учні вивчатимуть у місцевих школах та їх оцінки перенесуть в український табель.

За матеріалами Today

Педрада. Телеграм. Новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Як організувати цивільний захист у школі

Об’єктами уражень ворога часто стає цивільне населення. Убезпечити дітей у закладах освіти – найважливіше завдання педагогів. Що повинен робити кожен учасник освітнього процесу, хто керує цивільним захистом у закладі освіти і як організувати цей процес – читаймо далі
101118

Літні канікули 2025: коли і як відпочиватимуть школярі

Освітній процес в українських закладах загальної середньої освіти завершується здебільшого влітку. Хто визначає тривалість навчального року та літніх канікул, коли літні канікули 2025 – з’ясуємо у статті
752

Академічна недоброчесність у школі: приклади та відповідальність

У Законі про освіту є інструмент боротьби з порушенням академічної доброчесності — стаття 42. Які є види, випадки та відповідальність за порушення академічної доброчесності — читайте у матеріалі.
28007

Асистент вчителя: основні обов’язки

Розглянемо, які функції виконує асистент вчителя, як він співпрацює з учителем та яка різниця між асистентом вчителя та асистентом дитини
78641

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді