Змінено правила проведення ЗНО-2022: що потрібно знати

Теми:
Реєстрація учасників зовнішнього оцінювання для участі у тестуванні розпочнеться 1 лютого

Реєстрація та дати проведення ЗНО-2022

Освітні програми 2021/2022: що рекомендує МОН

Кабмін ухвалив зміни до загального порядку проведення зовнішнього незалежного оцінювання.

Внесення змін до порядку дозволить актуалізувати цей документ, зробити його відповідним до нових реалій проведення іспитів, зокрема й в умовах карантину із використанням організаційно-технологічних процесів ЗНО.

Крім того, у документі визначено механізм залучення представників закладів до проведення тестування та інших випробувань із використанням організаційно-технологічних процесів ЗНО.

Період реєстрації для участі в тестуванні зовнішнього незалежного оцінювання розпочнеться 1 лютого 2022 року.

Такий термін встановлено відповідно до календарного плану проведення ЗНО в 2022 році затверджений Міністерством освіти та науки.

Керівники закладів освіти зможуть зареєструвати учнів, слухачів, студентів для проходження державної підсумкової атестації у формі ЗНО до 1 березня 2022 року.

Щодо реєстрації випускників минулих років, а також внесення змін до реєстраційних даних, то вона триватиме до 9 березня.

У 2022 році кожен зареєстрований учасник ЗНО має право безкоштовно пройти зовнішнє незалежне оцінювання щонайбільше з п’яти предметів.

Водночас учасники зовнішнього незалежного оцінювання може пройти тести з більшої кількості предметів за окрему плату. Вартість складання одного додаткового тесту буде оголошена у січні 2022 року.

Зокрема, зовнішнє оцінювання в 2022 році буде проведено з української мови, української мови і літератури, математики, історії України, біології, географії, фізики, хімії, а також чотирьох іноземних мов — англійської, німецької, французької та іспанської.

Окрім того, випускники мають обов’язково пройти ДПА у формі зовнішнього оцінювання з чотирьох навчальних предметів:

  • українська мова;
  • математика;
  • історія України або іноземна мова (англійська, іспанська, німецька або французька) — за вибором випускника;
  • четвертий предмет за вибором випускника (історія України, біологія, географія, фізика, хімія, англійська мова, іспанська мова, німецька мова, французька мова).

Задля правильного визначення, які предмети треба скласти для вступу в заклад вищої освіти, учасникам потрібно ознайомитися з переліком конкурсних предметів ЗНО на обрану спеціальність до певного вищого закладу освіти.

Вебінар ВМДЗ

Статті за темою

Усі статті за темою

Вступна кампанія 2025: що потрібно знати вже зараз

За якими правилами відбуватиметься вступна кампанія 2025 року, що зміниться у державній підсумковій атестації (ДПА), як держава планує з допомогою НМТ 2025 вдовольнити потреби ринку праці? Читайте далі
36

Комплекси вправ ранкової гімнастики для дітей

Пропонуємо комплекси вправ ранкової гімнастики для різних вікових груп дошкільників. Зможете скористатися інфографікою, щоб зацікавити дітей та формувати у них звичку до фізичної активності.
53

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді