Зарплата в освіті є нижчою за середню на 13%

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

Рівень середньої зарплати працівників в освітній сфері у вересні цього року склав 12 334 гривень

Рівень середньої зарплати освітянинаСамооцінювання освітнього й управлінського процесів: взяти до уваги

Рівень середньої заробітної плати штатних працівників в галузі освіти у вересні цього року склав 12 334 грн, що є меншим за середній рівень зарплат в економіці на понад 13%.

Таку інформацію опублікували у звіті Державної служби статистики щодо середньої заробітної плати працівників.

Відповідно до статистичних даних, середня заробітна плата штатного працівника підприємств, установ та організацій у вересні 2021 року становила 14 239 гривень.

Однак, за останні 12 місяців, порівняно із даними вересня минулого року, середня заробітна плата збільшилася на 18,7%.

Щодо заробітної плати педагогічного працівника, то середня зарплата освітянина порівняно із вереснем минулого року підвищилася на 21,1%.

Зокрема, заробітна плата в галузі освіти поки є нижчою за середній рівень по економіці в країні та складає 86,6%.

Окрім того, найвища заробітна плата зафіксована у сфері інформації та телекомунікації — 25 427 грн. Найнижча у галузі тимчасового розміщування й організації харчування — 9 039 грн.

Лідерами за показником найвищих заробітних плат є Київ, Донецька та Київська області.

Найнижчу середню заробітну плату отримують працівники Чернівецької, Чернігівської та Херсонської областей.

Варто зазначити, що середня заробітна плата (номінальна) штатного працівника визначається діленням суми нарахованого фонду оплати праці штатних працівників (тарифні ставки (посадові оклади), премії, доплати, надбавки, оплата за невідпрацьований час, обов’язкові відрахування) на середньооблікову кількість цих працівників за відповідний місяць.

Теми:

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Складаємо штатний розпис закладу дошкільної освіти

Формування штатного розпису є досить непростим процесом. Тож доводиться залучати і працівників дошкільного закладу, і фахівців кадрової служби, і економістів органу управління освітою. З’ясуємо, як проєктують штатний розпис дошкільного закладу і які зміни врахувати згідно нового Закону про дошкільну освіту
56035

Співпраця з органами громадського самоврядування в закладі освіти

Моделі співпраці з органами самоврядування: від авторитарної, коли керівник одноосібно відповідає за все, до демократичної — коли орган самоврядування отримує максимум повноважень. Обирайте свою!
1504

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді