Школи в Україні недостатньо забезпечені практичними психологами та соціальними педагогами

Міністерство освіти і науки України опублікувало статистику про роботу практичних психологів та соціальних педагогів у школах.
Відповідний документ прикріплено в додатку до листа про пріоритетні напрями роботи психологічної служби в системі освіти.
Згідно зі статистикою, українські заклади освіти забезпечені психологами на понад 72% від потреби, а потреба в соціальних працівниках закрита менше ніж на 54%.
Хто розробляє індивідуальну програму розвитку, на основі якої інформації та які частини він має містити?
Понад 54% практичних психологів та приблизно 38% соціальних педагогів мають окремий кабінет у школах, а менш як 4% представників обидвох професій не мають жодного приміщення. В усіх інших випадках вони працюють в суміжних кабінетах школи.
Загалом в Україні працюють 15 282 практичних психологи та 7 548 соціальних педагогів.
Формування штатного розпису є досить непростим процесом. Тож доводиться залучати і працівників дошкільного закладу, і фахівців кадрової служби, і економістів органу управління освітою. З’ясуємо, як проєктують штатний розпис дошкільного закладу і які зміни врахувати згідно нового Закону про дошкільну освіту
Моделі співпраці з органами самоврядування: від авторитарної, коли керівник одноосібно відповідає за все, до демократичної — коли орган самоврядування отримує максимум повноважень. Обирайте свою!
Яким напрямам діяльності присвятити найбільше уваги у навчальному році керівництву та колективу закладу дошкільної освіти
З чого почати ходу до фінансової автономії закладу дошкільної освіти і що в її основі?
Про порядок проведення інвентаризації в закладі дошкільної освіти в умовах НП(с)БОДС та її підсумки