Які завдання виконати, щоб реалізувати у закладі освіти Стратегію розвитку читання на період до 2032 року

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

КМУ видав розпорядження від 03.03.2023 № 190-р схвалити Стратегію розвитку читання на період до 2032 року «Читання як життєва стратегія» та визначив операційний план її реалізації на 2023—2025 роки.

Правила внутрішнього розпорядку: розділ про відповідальність

Мета Стратегії: формувати звички та потреби в читанні як обов’язкового компонента життєвої стратегії громадян, поліпшувати читацьку грамотність та сприяти розвитку людського потенціалу.

Стратегічні напрями:

  • І. Доступ до книги. Підтримка та розвиток книжкової екосистеми.
  • ІІ. Формування звички і потреби в читанні. Читання як тренд.

Заклади освіти мають допомогти досягти, зокрема, стратегічної цілі «Здобувачі освіти сприймають читання як невід’ємну складову освітньої практики протягом життя».

.

Які завдання виконати

1. Підвищувати обізнаність працівників закладів дошкільної освіти щодо способів залучення дітей дошкільного віку до проведення часу з книгою.

2. Придбати сучасну дитячу літературу в заклади дошкільної освіти.

3. Обладнати заклади дошкільної освіти мультимедійними пристроями та аудіокнигами, які допоможуть створити умови для формування навичок слухання та інтерпретації текстів у здобувачів дошкільної освіти.

4. Впроваджувати різні сучасні читацькі техніки в освітній процес на рівні загальної середньої освіти.

5. Популяризувати читання як чинник розвитку критичного мислення та інструменту досягнення успіху у навчанні та житті.

6. Забезпечити інтерактивізацію та гейміфікацію процесу читання для здобувачів загальної середньої освіти: впроваджувати інтерактивні методи та ігрові техніки читання в освітній процес.

7. Організовувати та проводити літературні конкурси.

8. Поширювати інформацію про читацькі тренди в різних вікових категоріях дітей і юнацтва серед педагогічних працівників і бібліотекарів.

9. Збирати, обробляти, узагальнювати, аналізувати інформацію щодо читання здобувачами освіти.

⇒ Заняття з розвитку мовлення в молодшій і середній групах

 

Джерело: Практика управління дошкільним закладом

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Довідка за результатами контролю в дитячому садку: структура та зміст

Скільки часу ви витрачаєте, щоб скласти довідку за результатами контролю в дитячому садку? Пропонуємо оптимізувати цю діяльність завдяки циклу публікацій з прикладами довідок у журналі «Вихователь-методист дошкільного закладу». А розпочніть із цієї статті
3098

Куди зникає час практичного психолога? Заповнюємо статистичний звіт

Скільки часу практичний психолог приділяє діагностиці, а скільки – підтримці? Які напрямки роботи займають найбільше ресурсу? Експертний аналіз статистичного звіту розкриває реальний розподіл робочого часу психолога в школі чи дитсадку. Як заповнити цей документ – розбираємо у статті
36261

Готовність дитини до школи: співпраця з батьками

Вступ дитини до школи завжди є переломним моментом у її житті, незалежно від того, в якому віці вона приходить у перший клас: у шість чи в сім років. Про що насамперед мають пам’ятати батьки майбутнього першокласника? На що бажано звернути їхню увагу під час підготовки дитини до школи?
12658

Як скласти психолого-педагогічну характеристику учня з особливими потребами

Часто практичним психологам закладів освіти надходить запит на діагностику дитини та подання результатів обстеження в різні служби. Оптимальним варіантом представлення результатів обстеження є психологічна характеристика учня.
427046

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді