Подарунки від природи: ліс

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

Про дари і таємниці лісу, особливості життєдіяльності та співіснування лісових мешканців, важливість збереження лісу та інше — у жовтневому числі журналу «Методична скарбничка вихователя», присвяченому темі «Подарунки від природи: ліс»

Ліс — один з най прекрасніших скарбів людства, джерело нескінченних відкриттів, місце зустрічі з багатьма природними таємницями, багатством і різноманіттям тваринного й рослинного світів. А скільки користі приносить людям ліс! Основні змістові напрями опрацювання з дошкільниками теми «Подарунки від природи: ліс», зокрема методичні рекомендації щодо організації освітньої роботи в межах кожного напряму, — у вступній статті журналу «Методична скарбничка вихователя» № 10/2015.

Під час проживання з дошкільниками теми у пригоді педагогу стануть такі матеріали: ідея, лексичне поле, очікувані результати опрацювання теми, її змістове наповнення у вигляді інтелектуальної карти, тематика інтегрованих занять на два тижні, а також плани-конспекти інтегрованих занять та дидактичні матеріали до теми, подані на картках картотеки.

Кольорові сторінки цього числа містять ілюстрацію до казки Юрія Дмитрієва «Що таке ліс?», асоціативну карту, зображення й завдання для аудиту, а також майстер-класи із виготовлення осінньої композиції з паперу та лісових мешканців із залишкових матеріалів.

Аби сформувати комплексне уявлення дошкільників про дивовижний природний механізм, що підтримує життя лісу, варто реалізувати з ними літературний проект за казкою Юрія Дмитрієва «Що таке ліс?». Змістове наповнення літературного проекту у вигляді інтелектуальної карти та план-схема змістового наповнення літературного проекту — також у жовтневому числі.

Важливо якомога раніше починати виховувати в дошкільників розуміння, що турботи й захисту потребує все живе навколо, а особливо — рослини і тварини, занесені до Червоної книги України. Цьому сприятиме власноруч виготовлена дидактична гра «Вивчаємо Червону книгу України». У цьому числі описано особливості організації роботи дошкільників із цією грою, зокрема докладно описано її етапи. А на обкладинці подано ігрове поле та приклади пазлів.

Докладніше про все це, а також конспект інтегрованого заняття з англійської мови на тему «Goldilocks and Three Bears» для дітей старшого дошкільного віку, сценарій розваги «Диво, сповнене краси» та пам’ятка для батьків «Перепустка у природу» — у десятому числі журналу «Методична скарбничка вихователя».

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дидактичні ігри для дітей

Дидактична гра — ефективний інструмент для розвитку дошкільнят. Якими мають бути дидактичні ігри для дошкільнят, щоб було і цікаво, і корисно? Приклади готових дидактичних ігор — у статті
275516

Сходинками самоосвіти — до професійного зростання

Самоосвіта вихователя — рушійна сила його професійного розвитку. Які складники самоосвіти і що зробити, щоб самоосвіта не була стихійною і безсистемною — розглядаємо у статті. Скористайтеся також анкетою, щоб з'ясувати рейтинг чинників самоосвіти.
22086

Документи асистента вчителя у роботі з учнями з особливими освітніми потребами

Документація асистента вчителя не остаточно унормована. Заклад освіти самостійно затверджує перелік документів на основі посадових обов'язків асистента вчителя та окремих нормативних документів і роз’яснень
264524

Медитація: піклуємося про ментальне здоров’я — своє і учнів

Чому медитація — проста і пасивна — стає порятунком для людини? Як саме вона впливає на наш мозок та емоції? Які техніки доступні для кожного з нас, щоб віднайти свій особистий «тихий острівець» у шаленому потоці повсякденного? Використайте прості техніки, щоб допомогти собі та навчити своїх учнів
1982

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді